fbpx   .  

Karşınızda Hayata 4 Eşcinsel Amca Önde Başlayan Penguen Chips

Eğer eşcinsel penguen babaların tatlı olduğunu düşünüyorsanız, bu iki çift penguen amcaya bayılacaksınız.

Tatlı Gentoo Pengueni çifti Bruisey (anne) ve Tuna (baba), Avustralya’daki Melbourne Deniz Yaşamı Akvaryumunda bu sene ailenin yeni üyesi Chips’i dünyaya getirdiler. Akvaryum çalışanları yavrunun bütün ihtiyaçlarının karşılanacağından eminken beklenmedik bir durumla karşılaştılar: Sezonun tek Yavru Gentoo Pengueni Chips’i kendi yavruları gibi sahiplenen iki çift eşcinsel amca.

Akvaryum çalışanları durum ile ilgili “Tiger ve Branston çiftiyle Klaus ve Jones çifti Yavru Chips’e amcalık yapmaya bayılıyorlar.” Dedi.

 

Gentoo Penguenleri genellikle tek eşlidir ve bu Bruisey ve Tuna çiftinin ilk bir araya gelişleri değil.

Akvaryum, “Bruisey ve Tuna birkaç yıldır bir çiftler ve geçtiğimiz yıllarda birden fazla yavruları oldu.” Açıklamasını yaptı.

Anne ve babanın yavruyla olan güçlü bağı, yeğenleriyle vakit geçirmek isteyen enerjik amcaları Tiger ve Branston, ve Klaus ve Jones çiftlerini yavrunun yetiştirilme sürecinin dışında bırakıyor.

“Çift yavrularını kendi başlarına yetiştirmek istiyor ve dışarıdan gelen yardım taleplerini nazikçe geri çeviriyor.”

Penguenler arasında eşcinsel ilişkiler alışılmadık bir şey değil. Penguenler her sezon sadece bir yumurta dünyaya getirebildikleri için eşcinsel çiftler genellikle sahipsiz yumurtaları sahiplenip onlara bakıcılık yapıyor.

Sydney Deniz Yaşamı Akvaryumun’daki ünlü eşcinsel penguen çift Sphen ve Magic (Sphengic) şimdiye kadar iki yumurtayı evlat edinip, bakıcılık yaptılar. Çift bu sene üçüncü yıllarını kutluyor.

Geçtiğimiz sene İspanya, Valensiya’daki Oceanographic Akvrayumu’nun lezbiyen çifti Electra ve Viola bir yumurtayı evlat edindiler ve kuluçkaya yatarak akvaryumun penguen ailesine yeni bir üye kazandırdılar.

Eşcinsel amcalarımız Klaus ve Jones, ve Tiger ve Branston çiftleri bir araya geleli çok olmamış. Gelecekte onların de kendi yumurtalarını evlat edinmek için birçok fırsatı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.