Kartallarda Üçlü Aşk! İki Erkek ve Bir Dişi Kel Kartal Aile Kurdu

 Kartallarda Üçlü Aşk! İki Erkek ve Bir Dişi Kel Kartal Aile Kurdu
Digiqole ad

USA Today’in haberine göre iki erkek kartal, Valor I ve Valor II, dişi kartal Starr ile aynı yuvayı ve yavruları paylaşıyor.

Mart ayından beri kuluçkada bekleyen yumurtaların önümüzdeki haftalarda çatlaması bekleniyor. Starr iki erkekle de çiftleştiği için, hangi yavrunun kime ait olduğu bilinmiyor.

ABD Vahşi Hayatı Koruma Programı, resmi Facebook hesabından yaptığı açıklamada aşağıdaki ifadeleri kullandı:

“Her ailenin kendine has bir yapısı vardır, bu durum vahşi hayatta da böyle!”

“Valor I, Valor II ve Starr ile tanışın. Bir süredir Mississippi Nehri yakınlarında birlikte yaşıyorlar. Bu sıra dışı aile, aslında hayvan severler tarafından yıllardır yakından takip ediliyor.”

Her aile gibi, bu ailenin de karışık bir geçmişi bulunuyor. Üçlünün şu an kalmakta olduğu yuva esasında Valor I ve Hope adlı başka bir dişi kartala aitti. Fakat Valor I avlanmadığı ve yuvasını korumadığı için Valor II yuvaya dahil oldu. 

Hope, diğer kuşlar tarafından saldırıya uğrayıp durduğu için yuvayı terketme kararı aldı. Valor I ise yeni bir çift bulmak yerine bir süre Valor II ile takılmaya devam etti – ta ki 2017’nin Eylül ayında Starr aralarına katılana kadar.

Starr, 2018 Eylül’de iki kere yumurtladı. Yavrulardan bir tanesi yuvayı terkederken, diğeri bilinmeyen bir nedenden ötürü öldü. 

Üçlünün neşesi, draması ve mücadelesi, YouTube’da canlı yayınlanıyor. 

https://youtu.be/hC4ZizXm3aU

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin