Kesinlikle İzlemeniz Gereken 15 Eşcinsel Gençlik Filmi

 Kesinlikle İzlemeniz Gereken 15 Eşcinsel Gençlik Filmi
Digiqole ad

1- Beautiful Thing (1996)

Aynı adı taşıyan Jonathan Harvey’in tiyatrosundan uyarlanan, iki işçi sınıfı arasındaki aşk ilişkisine dayanan klasik film, genç İngiliz erkeklerin, Amerikan izleyicilerinin dikkatini ve kalplerini eşcinsel ve heteroseksüel bir şekilde ele geçirdi.

2- Edge of Seventeen (1998)

Eric (Chris Stafford) 1984 dolaylarında Sandusky, Ohio’da bir lise serserisidir. NYU’ya gitmek için rüyalar görse de, eski bir arkadaşı olan Rod (Andersen Gabrych) için düştüğü bir eğlence parkında bir yazlık iş yerine gelir.

3- Get Real (1998)

Sınıf arkadaşı ile gizli bir romantizm başlatan bir gizli eşcinsel lise öğrencisi hakkında bir İngiliz filmi.

4- But I’m A Cheerleader (1999)

Megan (Natasha Lyonne) ‘nin bir gay dönüşüm kampına gönderildiği kamp klasiği film, sadece Graham (Clea DuVall)’a aşık olmak için bile izlenebilir. RuPaul içinse bonus puan!

5- Mysterious Skin (2004)

Scott Helm’ın 1996 tarihli kitabına dayanan film, iki gencin ayrı ve paralel hayatlarını anlatıyor.

6- Another Gay Movie (2006)

Amerikan Pastası parodisi film, yetişkinler içindir, ancak yaz tatili boyunca bekaretlerini kaybetmeye çalışan dört gay liselinin hikayesini anlatıyor.

7- Dream Boy (2008)

Film, 1970lerde kırsaldaki iki aşığın hikayesini anlatıyor.

8- Were the World Mine (2008)

Yönetmen Tom Gustafson’un müzikal ve fantezi unsurları kucaklayan bağımsız bir filmi, Timothy isimli bir gencin öyküsünü anlatıyor.

9- North Sea Texas (2011)

Kendini keşfetme, büyüyor olma ve yan kapıdaki gence aşık olmayı anlatan genç romantizm filmi.

10- Pariah (2011)

Genç Alike (Adepero Oduye), cinselliğini kucaklayan bir lezbiyen, ancak Brooklyn’de beraber yaşadığı ailesine eşcinsel olduğunu açıklamak için mücadele veriyor.

11- G. B. F. (2013)

Tanner (Michael J. Willett) ve Brent (Paul Iacono), bir lisede rahatça yaşayan iki eşcinsel en iyi arkadaş. Erkekler eşcinsel olduklarını açıklama fikrine tam olarak sıcak bakmasa da bir yerden sonra mecbur kalıyorlar.

12- Geography Club (2013)

Brent Hartinger’in en çok satan eleştirmenlerce beğenilen romanına dayanan film, kendi cinsel kimliklerini, hayallerini ve değerlerini keşfederken çağdaş gençlerin akıllı, hızlı ve eğlenceli bir tablosunu oluşturuyor.

13- The Way He Looks (2014)

Brezilya’da kör bir genç, yeni bir öğrenci şehre geldiğinde hiç alışık olmadığı duygularla karşı karşıya kalıyor. Film ayrıca Berlin Uluslararası Film Festivali’nde en iyi LGBT film dalında Teddy Ödülü’nü aldı.

14- Henry Gamble’s Birthday Party (2015)

Henry Gamble, bir papazın cinselliğini gizleyen genç oğludur. Henry için bir doğum günü havuz partisi planlandığında, eşcinsel kimliğini ailesinden ve Henry’den hoşlanan Logan da dahil olmak üzere partiye gelen diğer katılımcılardan saklamak zorundadır.

15- Closet Monster (2016)

https://www.youtube.com/watch?v=RTgM1e8w05g

Eşcinsel yönetmen Stephen Dunn’dan, eşcinselliğini gizli tutan bir lise öğrencisinin yaşadıklarını ele aldığı bir film.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin