Editörün Seçtikleri Sinema

Kesinlikle İzlemeniz Gereken 6 Kuir Film

GMag
Yazar: GMag

1- Love, Scott

Love, Scott acımasız bir homofobik saldırının ardından felç olup tekerlekli sandalyeye maruz kalan bir müzisyenin gerçek hikayesini anlatıyor. Scott, saldırıdan sonra tam bir yıl boyunca, hayatını yeniden inşa etmeye nasıl başladığını, değişmiş bedeniyle nasıl başa çıktığını ve bazı yönlerden saldırılarla barışı nasıl sağladığını keşfediyor.

2- A Deal With The Universe

Jason Baker tarafından çekilen belgesel film, trans bir erkeğin bir aile kurmak için çıktığı çalkantılı yolculuğunu anlatıyor ve Jason’ın 15 yıl boyunca çektiği görüntülerden oluşuyor. Kendisinin ve eşi Tracey’nin; karşılaştıkları gerilemeleri, almaları gereken kararları ve yol boyunca üstesinden geldikleri zorlukları, hamile kalma çabalarını belgeliyor. Bu büyüleyici bir eser ve çok kişisel bir film. Bu film gerçekten ilham verici bir çiftin kutlandığı belgesel film yapımcılığını etkileyen mükemmel bir kişisel örnek.

3- Hard Paint

Hard Paint, bir web kamerası sanatçısı hakkında bir Brezilya filmi, bir karakter çalışması, zaman zaman oldukça cesur, oldukça heyecanlı ve heyecan verici olan ve sevgi ve aile gibi büyük sorunlarla ilgilenen bir film. Çok güçlü bir sosyal vicdanı da var. Özellikle Brezilya toplumu ve kuirliğe olan yaklaşımı etrafında izlediğiniz zaman üzerinde düşünmeniz gereken çok şey var.

4- Silverlake Life, The View From Here

Bu konuyla ilgili pek çok filmde olduğu gibi, bu film de kendi içinde samimi, ancak bu filmdeki erkeklerle hissettiğiniz bağlantı, onlarla oluşturduğunuz ilişki, birlikte paylaştıkları tarih duygusu, yaşadıkları acı kesinlikle Silverlake Life, The View From Here filmini olağanüstü kılıyor. Bu film, bilinmeyi gerçekten hak eden kuir filmlerden biri. 

5- Good Manners

Başka bir Brezilya filmi, ancak Hard Paint’ten tamamen farklı. Bu filmin çok farklı bir yeri var. Daha az bilinen daha iyi olan filmlerden biri, bu yüzden bu film hakkında konuşmak zor. Bu filmin güzelliğinin bir kısmı da onu izlediğiniz sırada keşfetmektir. İnsanları kışkırtacak, insanları şaşırtacak, muhtemelen birkaç kişiyi de şok edecek. Kesinlikle izleyicileri bölen bir film, onu seven insanlar ve hiç anlamayan insanlar olacak.

6- Becks

Bu film, güzel bir indie draması. Tony ödüllü Broadway yıldızı Lena Hall, oldukça rahatsız edici bir ayrılığın ardından, büyüdüğü küçük kasabada biraz muhafazakar olan annesinin yanına geri dönmek zorunda olan şarkıcı bir söz yazarını canlandırıyor. Oradayken evli bir kadınla tanışıyor. Sonrasında, elbette bir çok drama yol açan ilişkileri başlıyor. Becks filminin anlayışlı, sıcak ve esprili ve gerçek bir duygusal çekirdeği var. Lena Hall başrolde gerçekten harika. Bu film, klasik olabilecek bir lezbiyen filmi.

Yorum Yaz

22 Paylaşımlar
+1
Paylaş22
Tweetle
Paylaş
Pin