“Kindr Grindr” Deneyimine Hazır Mısınız?

 “Kindr Grindr” Deneyimine Hazır Mısınız?
Digiqole ad

Tüm Grindr uygulamaları için bir şeyler değişmek üzere… 

LGBT topluluğu için en popüler ilişki / arkadaşlık uygulamalarından biri olan Grindr, siber ayrımcılığa karşı durmaya hazırlanıyor.

Geleneksel olarak eşcinsel erkekler tarafından kullanılan bu uygulama; kullanıcıların, diğer kullanıcıları dışlamak için bir araç olarak kullanmaları nedeniyle bir süredir tartışmanın merkezi olmuştu. Grindr, Kindr (kind=kibar) adında bir kampanyayla, “Kibar biri olmanın vakti geldi” sloganını bizlere sunuyor.

Kindr.grindr.com “Kindr” kelimesi ile Grindr logosunu ve uygulamalarda karşılaştıkları ayrımcılık hakkında konuşan çeşitli bireylerin sesini sunuyor. Site, değişikliklerin Eylül 2018’de geleceğini belirtiyor.

Sitede duyurulan seslerden biri şöyle diyor;

“Birisi ‘siyahi insanlarla çıkmıyorum’ dediğinde, bu tüm siyah insanları kapsıyor, yani ben bunu cinsel ırkçılık olarak adlandırıyorum.”

Grindr’da özellikle Asyalılara karşı ayrımcılık yapılıyor. İnsanlar profillerinde, “Asyalılardan hoşlanmıyorum”, “Asyalıları çekici bulmuyorum” gibi şeyler paylaşıyorlar.

Spektrumun her iki tarafındaki kullanıcılar tarafından yapılan bu kamusal eylemler, Grindr’ın nihayetinde insanları inşa etme ya da yıkma gücünü yeniden değerlendirmek için çaba sarf etmesini sağladı.

*sound on* 🔊 It’s time to play nice. Dropping September 2018.

Grindr (@grindr)’in paylaştığı bir gönderi ()

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

12 Paylaşımlar
Paylaş12
Tweetle
Paylaş
Pin