Kraliyet Ailesi İlk Eşcinsel Düğününe Hazırlanıyor!

 Kraliyet Ailesi İlk Eşcinsel Düğününe Hazırlanıyor!
Digiqole ad

Kraliyet Ailesi’nde eşcinsel olduğunu açıklayan ilk isim evliliğe hazırlanıyor.

Lord Ivar Mountbatten, yıllar süren mücadelenin ardından 2016 yılında açılmıştı.

Yazın ilerleyen günlerinde, Kraliçe’nin kuzeni olan Mountbatten uzun süredir birliktelik içinde olduğu James Coyle ile hayatını resmi olarak birleştirecek.

Yakın zamanda Windsow Kalesi’nde evlenen Prens Harry ve Meghan Markle da çeşitli Commonwealth ülkelerinden LGBT hakları aktivistleri ile görüşüp konuşarak LGBT’lerin hakları için hassasiyet sahibi olduklarını göstermişti.

Kraliçe Victoria’nın torununun torununun torunu olan Lord, Devon’daki şapelde kapalı bir düğünde evlenecek. Törende müstakbel eşi Coyle’nin ailesi ve yakınlarının yanında, Mountbatten’in bir önceki evliliğinden olan kızları Ella, Alix ve Luli de yer alacak.

MailOnline’a verdiği röportajda Mountbatten, süreç boyunca kimsenin kendisine zorluk çıkarmadığını dile getirdi.

“Tüm yakın arkadaşlarım James’i kabul ettiler. Herkese ona aşık olduğumu söyledim, hepsi (olumlu anlamda) gülerek karşıladı. Hatta arkadaşlarımdan bir tanesi, James’i kastederek ‘Gay olsam kesin yürürdüm’ dedi.”

55 yaşındaki Kraliyet üyesi hala bazı konularda garip hissettiğini de söyledi.

“Doğrusunu söylemek gerekirse, hala bir erkek ile birlikte oluşumu yadırgadığım anlar oluyor. Hayatım boyunca heteroseksüelmiş gibi yaşadım fakat bu bir yalandı. Şimdi birden bunu bırakmak, garip hissettiriyor.”

“Harika bir his ama herhalde hanımım olmasını tercih ederdim, ‘norm’ olan bu sonuçta.”

Yine de bu açıklamalarından sonra kendini olduğu ve doğduğu gibi kabul ettiğini de ekledi.

“Bermuda’dayken arkadaşlarla genler ve çevresel faktörler hakkında sohbet ediyorduk. 8 yaşımdan beri erkeklere karşı daha yakın hissettiğimden eminim. Bunun genlerden geldiğine eminim. Ya gaysindir ya değilsindir, bu kadar.”

Düğünün kendi fikri olduğunu belirtirken Mountbatten, “James için yapmak istedim, daha önce evlenmedi.” ifadelerini kullandı.

“İlginç olan şu ki, bu (evlilik) benim için olmazsa olmaz değil. Gördüm geçirdim, çoluk çocuk sahibi oldum ama yine de istiyorum çünkü James için önemli olduğunu düşünüyorum.”

“James benim sahip olduğum düzenli hayata sahip değildi, O’na bunu vermek istiyorum.”

Coyle evlilikleri için, “Hepsi modern bir şekilde gelişti. Teklif meklif olmadan, kendiliğinden. Birbirimizi umursuyoruz, kızlar da anlayışla karşıladı.”

“Üç yıl önce ‘Hayırdır evleniyor musunuz?’ diyorlardı. Biz ise ‘Yok daha neler’ diyorduk.”

“Fakat zaman içinde evlilik fikri anlam kazanmaya başladı. Evlilik, bir fikirden gerçekliğe dönüşmeye başladıkça daha da heyecanlanıyorum. Geçtiğimiz haftalarda bir düğüne gittik ve ‘Lütfen bunu yapmayalım. Kek kesmek, ilk dans… Lütfen yapmayalım…’ dedim.”

“Bir düğün olacak ama çok basit ve sade bir çerçeve içerisinde. Sadece kızlar, yakın dostlar ve aile için.”

Mountbatten, 16 yıl evli kaldığı eski eşi tarafından teslim edilecek. Bu fikrin kızlara ait olduğunu belirtirken duygulanmadan edemiyor.

Öneriler

2 Comments

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

162 Paylaşımlar
Paylaş162
Tweetle
Paylaş
Pin