Küçük Çocuk, Annesi Tarafından ‘Kadın Olarak Yetiştiriliyor’ Suçlaması İle Alındı

 Küçük Çocuk, Annesi Tarafından ‘Kadın Olarak Yetiştiriliyor’ Suçlaması İle Alındı

RADSTOCK, UNITED KINGDOM – JANUARY 06: A toddler rides a bike at a playgroup for pre-school aged children in Chilcompton near Radstock on January 6, 2015 in Somerset, England. Along with the health and the economy, education and childcare are to be key issues in the forthcoming election. (Photo by Matt Cardy/Getty Images)

Digiqole ad

7 yaşındaki erkek çocuk, annesi tarafından ‘kadın olarak yetiştirildiği’ için babasının gözetimine verildi

RADSTOCK, UNITED KINGDOM - JANUARY 06:  A young boy plays with toys at a playgroup for pre-school aged children in Chilcompton near Radstock on January 6, 2015 in Somerset, England. Along with the health and the economy, education and childcare are to be key issues in the forthcoming election.  (Photo by Matt Cardy/Getty Images)
Yüksek Mahkeme hakimi, Yargıç Hayden, annesinin oğluna “duygusal anlamda büyük zarar verdiği” gerekçesiyle babasının bakımına verilmesini talep etti.

Yargıç Hayden: “En dikkat çekici olan olgu, çocuğun ilgi alanlarının erkek odaklı olmasıdır. Ben babanın delillere dayanarak çocuk üzerinde hiçbir baskı olmadan, çocuğun ilgi alanlarının bu yönde olmasından tamamen memnunum. Çocuğun tamamen kendini motive etmesi için ilgi ve enerjiye ihtiyacı var. “

Ancak, çocuğun aslında cinsiyetiyle ilgili tam anlamıyla bir belirginlik, veya annenin çocuğu üzerinde, kadın kimliğini teşvik etmesi durumu kesin olarak kanıtlanmış değildir.

Cinsel kimlik sorunları olan çocuk ve gençleri destekleme, ve transseksüel gençler için çalışan bir yardım kurumu olan Mermaids,  iki yılı aşkın bir süredir aileyi desteklediğini bildirdi. Organizasyon, yerel yönetimlerin çocuğu annesinden zorla aldığını ve  bir erkek çocuk olarak yaşamaya zorladığını belirtti.

Mermaids bunu “büyük adaletsizlik ve transfobik uygulama” olarak nitelendirdi ve bunun “çocuk için yıkıcı” olduğunu açıkladı.

Çocuğa ilk soruşturma, okulda ki sosyal hizmetler bölümü tarafından, kimlik verilmeden yapıldı. Annesi ise şiddetle “çocuğunun transseksüel olduğunu haftada iki kez belirtti.”

Marmaids, telefonla yapılan bu aramayı kötü niyetli yapılmış bir durum olarak tanımladı.

Endişe olarak da çocuğun ve annenin ruh sağlığı ve davranışlarının bozuk olabileceği gündeme getirildi. Yüksek Mahkeme yargıcı, 2013 yılından itibaren sosyal hizmetlerin raporunun “çok rahatsız edici okumalardan oluştuğunu” ve “yaygın huzursuzluk” içerdiğin söyledi.

Yargıç Hayden “Okul personeli durumu dikkatle ele alıp, açıkça çocuğun ve annenin davranışlarını çatışmacı ve uygunsuz davranış olarak buldu. Ben aile ve çocuk için endişe ediyorum.” Dedi.

Yargıç Hayden daha önce cinsiyet belirsizliği olan çocuklar hakkında şunları yazmıştı: “Benim deneyimlerime göre, aileler küçük çocuklarını cinsiyetiyle ilgili şüphe içinde bırakabiliyor. Bazı çocuklar 4, 5, 6 yaşlarında cinsiyetlerini net olarak tanımlayamayabilir. Bu tür çocuklar reddedilebilir, kişisel ve kurumsal düzeyde, bu durumları kötüye kullanılabilir. “

Hakim, davayı katılanların kimliklerinin korunması zorunluluğunu belirtti.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin