Kült Eşcinsel Filmi ‘My Beautiful Laundrette’ TV Dizisi Olarak Tekrar Çekilecek!

 Kült Eşcinsel Filmi ‘My Beautiful Laundrette’ TV Dizisi Olarak Tekrar Çekilecek!
Digiqole ad

My Beautiful Laundrette hala en sevilen eşcinsel filmlerinden birisi ve Johnny’yle Omar’ın aşkı şimdi de beyaz ekranda bir dizi olarak sevenlerine kavuşacak.

Variety’nin haberine göre İngiliz klasiği televizyon için tekrar yorumlanacak ve The Big Sick’ten tanıdığımız Kumail Nenjani filmin hem senaryosunu yazacak hem de başrolünü üstlenecek.

Stephen Frears tarafından yönetilen 1985 yapımı film Pakistanlı bir erkek Omar (Gordon Warnecke) ve eski faşist sokak serserisi Johnny’nin (Daniel Day-Lewis) 1980’lerin Londra’sında sıradışı aşkını konu alıyordu.

1987 yılında Oscar’a En İyi Orijinal Senaryo dalında aday gösterilen film, geniş çevrelerden alkış toplamıştı ve günümüze kadar da LGBT dostu sinemanın başlıca filmleri arasında gösterilmişti.

Hala hangi kanalda oynayacağı kesinleşmeyen TV adaptasyonu haberlere göre 10 bölüm sürecek ve filmin asıl senaristi Hanif Kureishi de dizinin yapımcılığına ortak olacak.

Peki dizi eski bir eşcinsel klasiğini yeni jenerasyona tanıtan bir yapım mı olacak yoksa eşcinsel sinema tarihinin zamana dayanan mirasına zarar mı verecek? Bunu zaman gösterecek ama hepimiz My Beautiful Laundrette televizyon dizisinin, orijinal filmin koyduğu çıtayı daha da yükseğe taşıyacağını umuyoruz.

Aşağıdan orijinal filmin fragmanını izleyebilirsiniz.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin