fbpx   .  

Kuşum Aydın: “Bütün Popçuların Heteroseksüel Olması Mümkün Mü?”

90’lı yıllara ‘Kuşum’ şarkısı ve lakabıyla damga vurdu. Yaptığı sahne programlarıyla gece hayatının tam göbeğindeydi ama o hep üç maymunu oynadı. Yeni bir single’la geri dönen Kuşum Aydın yaşadıklarını ilk kez sansürsüzce anlatıyor: “Çüş diyicen ve öyle kalıcen!”

Yıl: 1990. Yer: Gece hayatının kalbi Etiler, Papyon. Hadi o kapıdan birlikte girelim…

90’lar mı? Türkiye’de fenomenim. Şöhretin bana getirdiği hava, arkadaşlıklar, seks… Tarif edemem. Elton John ve George Michael bile benim kadar şahane yaşamamıştır. Beğendiğim her şeyi elde ediyordum!

 

Perde arkası? Ahlaksız teklifler, tacizler…

Çook şaşıreceksin! Para dahi teklif edenler var düşün!

Aralarında ünlü erkekler var mı?

Tabii! İşadamları, eşleri… “Yatakta eşimle bizim aramıza gir” diyenler… Ama ben cesaret edemedim. İsmi lazım değil herkesin tanıdığı biri böyle bir teklifi kabul etti. O gece çiftin kocası kalp krizi geçirmiş. Donunu zor toplayıp kaçmış bizimki. Ben korkarım valla. Bütün bunlar bana tek şey öğretti: Kimse göründüğü gibi değil. “Çüş” diyicen ve öyle kalıcen!

29117517YATAĞIMA AYNI ANDA DÖRT KİŞİ GİRDİ

“Yıllarca aynaların karşısında bu kadar güzellik, bu kadar şaşaa, bu kadar iltifat, al sana dediler, çarpıldım. Aslında estetiğim yok. Sadece dolgu yaptırdım. Ama o dolgular alerji yaptı yüzüm morardı. Hâlâ cezasını çekiyorum”

Siz sütten çıkma ak kaşık mıydınız?

Ben tutucuydum. Aynı anda yatağımın içinde en fazla dört kişi olmuştur. Ama beş kişi asla.

Sahneye çıkarken, belli olmasın diye cinsel organınızı bacağınıza bağladığınız doğru mu?

Bağlamak değil ama itiraf edicem: Saklardım.

Nasıl?

Ee sahnede cinsiyetsiz oluceksin. Düşünsene füzo tayt giyiyordum. Alttan ayağa geçmeliler var ya…

“Hayranı olduğum için Tarkan’a son derece sinir oluyorum. Kıçını yaydı, oturuyor! Beş sene insanları bekletme hakkı yok. İnşallah tutmaz albümü”

Hep feminen bir adam mıydınız?

Fatih, Karagümrük’te büyüdüm. Tutucu bir sülalem vardı. 22 yaşıma kadar hep sakallıydım.

Devreler nerede yandı?

Ormanda! (Gülüyor) Şaka tabii. Üniversiteye girdim, yallah tazyik. Hayatı gördüm, kendimi buldum. Sakalları kestim, içimden o feminenlik, frapanlık çıktı. Bir de bizim sizin gibi internetimiz yoktu. Her şeyi bilmiyorduk. Kendimizi tanımamız 35’li yaşları buldu.

Aile ne yaptı?

Tek çocuğum. Biri güzel sanatlar, diğeri işletme, iki üniversite okudum. Babam son derece ciddi bir adamdı. Beni takım elbiselerle müdür olacak diye beklerken bir sabah taytımla, yüzümde makyajımla gazete manşetlerindeydim. Kalp krizi geçirmesin diye annem gazeteleri babamdan zor saklamış.

Nereye kadar saklayabildi?

Sonunda duydu tabii. Ne kızdı ne de destekledi. Sadece, “Ömrümde bana torun yerine kedi sevdirdin ya helal olsun sana” diye son lafını koydu, öbür dünyaya öyle gitti. Sonra konu yıllarca kapandı ve konuşulmadı. Ben de yatağımı hep gizli tuttum. Herkes merak etti. Öyle de devam etsin istiyorum.

Hadi o gizliliği bozalım… Aşkta cinsiyet ayrımı var mı?

Hiçbir konuda cinsiyet ayrımım yok.

YURTDIŞINDA BİR ÇOCUĞUM OLMUŞ OLABİLİR

Hiç kadın olmak istediniz mi?

Hayır. Üç ay kadın kılığında şov yapmıştım. Her peruğu kafama taktığımda küfür ettim.

Peki gönlünüzü kaptırdığınız büyük bir aşk oldu mu?

Valla yapacağımı kuliste iki dakika içinde yapıyordum. Vakit yoktu. Ama kapımda yatanlar, ağlayanlar, ayaklarıma kapananlar oldu…

Erkek miydi?

Kuştu Hakancım kuş!

Hayatınıza hiç kadın girdi mi?

Kadınla beraber olmak zor bir şey değil. Çok oldu.

Şimdi ne hissediyorsunuz?

Dört yıldır hayatımda seks yok. Ne hissediyor ne de uygulamaya koyuyorum. Yılların tokatını yedim herhalde. Tam dört yıldır kuş öldü beybi!

Hiç çocuk istemediniz mi?

Çok istedim.

Neden evlat edinmediniz?

Neden edineyim? Çocuğum olabiliyor. 28 yaşımdaydım, bir kadın hamile kaldı, aldırdı. Bir kere de üniversitede Viyanalı bir kız, “Senden hamile kaldım” dedi. Daha annemlere söyleyemeden kız bavulunu alıp ülkesine döndü.

E çocuk?

Belki bir yerde bir çocuğum var. Bunu Yasemin Bozkurt araştırdı. Ama Viyana hükümeti bilgi vermediği için ulaşılamadı.

Hollanda’da bir erkekle evlilik yaptığınız doğru mu?

Çüş artık! Orada bir kadınla evlendim. Oturma izini almak için.

29117518YENİ NESİL BİZİ HAFİFE ALSA N’OLCEK? PARAYI BİZ KAZANDIK!

90’larda gece hayatının ve televizyonun yıldızıyken ne oldu da birdenbire ortadan yok oldunuz?

Kendi isteğimle değil. Belirli durumlar geri plana geçmemize neden oldu. Mesela RTÜK yüzünden televizyon programlarımız zorlaştı. Bu olacakları yıllar önce görmüştüm. Bir de kapanın içinde hissettim kendimi.

Nasıl bir kapan?

Çok kazanıyordum. O kadar büyük görgüsüzlükler yapıyorduk ki. 10 arkadaş evde toplanır, salonda paraları havaya atıp yeniden toplardık. Çünkü o paraları yiyecek yer yoktu. Akşamüstü uyan, kuaföre git, evde giyin yine sahneye çık… Sonra düşündüm evde deste deste paralar, para makinem, ben birbirimize bakıyoruz. 40 yaşımı geçmişim. Hayatımı yaşamak istedim.

90’larda ünlü olup da sonra zorluk çekenlerden değilsiniz yani…

Allahıma bin şükür durumum iyi. Ağlak sanatçılardan hiç olmadım.

BÜTÜN POPÇULARIN HETEROSEKSÜEL OLMASI MÜMKÜN MÜ?

Peki şimdi neden sizin gibi feminen pop şarkıcılar yok? Yeni şarkıcılar tercihlerini gizliyor mu?
Ee muhafazakârlık arttı. Bizim dönemimizdeki eğlenceye izin verilmez artık. Yoksa hepsinin heteroseksüel olması mümkün mü? Tekrar ortam rahatlasa görürsün kimlerden neler çıkacek.

Ama onlar sizi hafife alıyor…

Onların bizim işimizi yapması için bir fırın ekmek yemesi lazım. Hafife alsalar n’olacek? Aidatlarını zor ödüyorlar. Parayı biz kazandık.

Röportaj: Hakan Gence
Hürriyet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.