Lady Gaga Sağlık Sorunları Sebebiyle Avrupa Turnesini Erteledi!

 Lady Gaga Sağlık Sorunları Sebebiyle Avrupa Turnesini Erteledi!
Digiqole ad

Lady Gaga kronik ağrıları sebebiyle Joanne Dünya Turnesi’nin Avrupa konserlerini ileri bir tarihe almak zorunda kaldı.

Müzik şirketi tarafından Lady Gaga’nın “harap halde olduğu” ancak “uzman sağlık çalışanlarının kontrolü altında dinleniyor olduğu, uzmanların günün erken saatlerinde turneyi ertelemeyi önerdiği” bildirildi.

Gaga onu sıradan bir hayat yaşamaktan mahrum kılan travma ve kronik ağrılara rağmen hala bir “savaşçı” olmakta direndiğini gösteren bir Instagram paylaşımında bulundu.

Ağrılara rağmen sanatçı yakında turneye döneceği konusunda kendinden son derece emindi, ancak kendisi “gelecek 60 yıl ya da daha fazla süre boyunca” şarkı söylemeye devam edebilecek kadar güçlü oluncaya dek doktor kontrolünde olacak.

%CODE1%

“Fiziksel ve ruhsal sağlığım konusunda size karşı hep dürüst olmuşumdur. Yıllardır bunların nedenini araştırıyorum. Açıklaması zor ve karmaşık, biz de anlamaya çalışıyoruz. Daha güçlü hissettiğimde ve hazır olduğumda sizlere hikayemi tüm detaylarıyla anlatacağım. Ayrıca bunu yapmak istememin bir sebebi de yalnızca farkındalık yaratmak değil benim gibi bu durumdan mustarip olanlar için yapılacak araştırmaları da genişletmek. Böylece iyi bir şeylere ön ayak olabilirim. “Mustarip olmak” kelimesini insanlar bana acısın ya da ilgi göstersin diye kullanmadım. Sosyal medyada insanların bu durumu uydurduğumu, mağduru oynayarak turne işinden sıyrılmaya çalıştığımı düşünebiliyor olması beni hayal kırıklığına uğrattı. Eğer beni gerçekten tanısaydınız böyle bir şey hakkında yalan söylemeyeceğimi bilirdiniz. Ben bir savaşçıyım. “Mustarip olmak” kelimesini yalnızca travma ve kronik ağrılar sebebiyle hayatım değiştiği için değil, bu durum yüzünden normal bir hayat yaşamaktan mahrum kaldığım için de kullandım. Bu ağrılar beni aynı zamanda dünyada yapmayı en çok sevdiğim şeyden de mahrum bıraktı: hayranlarıma performans sergilemekten. Turneye dönmeyi dört gözle bekliyorum. Ancak şu an için doktor kontrolünde olmam gerek ki gücümü toparlayıp size önümüzdeki 60 yıl daha hatta belki daha çok süreyle performans sergileyebileyim. Sizleri çok seviyorum.”

Haberler şarkıcının Brezilya’daki Rock in Rio festivalindeki sahnesini ve Montreal’deki şovunu iptal etmek zorunda kalmasından sonra geldi.

Lady Gaga fibromiyalji hastalığından mustarip, yani bir çeşit kronik ağrı sendromu. Bu hastalıkla verdiği savaş da 22 Eylül’de yayınlanacak olan Netflix belgeseli Gaga: Five Foot Two’da ekranlara yansıyacak.

Londra, Birmingham ve Manchester konserleri de dahil olmak üzere ertelenen konserler 2018 yılının başında gerçekleşecek.

Öneriler

1 Comment

  • […] henüz belli değil. Bunun nedeni ise Gaga’nın yaşadığı psikolojik ve fiziki acılar! Gaga, Eylül ayında kronik ağrıları sebebiyle Joanne Dünya Turnesi’nin Avrupa konserlerini de ileri bir tarihe […]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin