fbpx   .  

Laverne Cox: ‘Transların Gereksiz Estetiklerine Karşıyım’

Dünya’nın konuştuğu transeksüel oyuncu Laverne Cox, yer aldığı ‘Orange is the new Black’ dizisinin yeni sezonunun hemen ardından basın önünde yeniden yer almaya başladı. Ünlü oyuncu geçen gün yer aldığı bir röportajda cinsiyet geçiş sürecini nasıl tamamladığını paylaştı. Sosyal medyada startını verdiği #TransGüzelliği hashtagi ile ilgili de kendisine yöneltilen soruya, gereği olmayan estetiğe karşı olduğunu belirten oyuncu ”Cinsiyet geçiş sürecimde her trans birey gibi birçok estetik ameliyat oldum, ancak bunlar sadece gerekenlerdi. Yüzüme hiç dokundurmadım.” dedi.

”Yıllar önce, ilk cinsiyet geçiş sürecime başladığımda ben de her trans birey gibi tam anlamıyla kadın gibi hissetmek istiyordum. Param olsaydı kesin yüzüme de estetik yaptırıp, daha feminen bir yüze sahip olmak isterdim. Şimdi, bunu yapacak param var ama ben kendimi çok beğeniyorum, böyle bir ameliyata ihtiyaç duymuyorum ve trans bireylerin fazladan yaptırdıkları estetik ameliyatlarına da karşıyım” şeklindeki sözleriyle durumla ilgili bilgi veren oyuncu bu konuya ilişkin kampanyanın da kapıda olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.