fbpx   .  

LDP Vekil Adayı’ndan İlginç Sloganlar

Liberal Demokrat Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekili adayı olan Arda Karapınar, pek çoğumuzun özellikle Pozitif Yaşam Derneği’nde yer aldığı çalışmalarla aşina olduğumuz bir isim. Karapınar’ın seçim kampanyası ise oldukça ilginç sloganlara sahip, birkaç örnek vermek gerekirse;

  • Alem buysa kral tabi ki biz değiliz. Zaten biz demokrasiye inanıyoruz, monarşi neymiş?
  • Kızımız olursa adını Vergi koyacağız. Ayrılan kaynak = Ödediğin vergi
  • Liberal Demokrat Parti medeni hali: İlişkisi yok!
  • Ben de bu yola kefenle çıktım ama zombi sanıp benden kaçtınız!
  • Önce sorun üretip sonra çözüm satan partilere değil; bu kez özgürlüğe oy ver!

Bu sloganların yer aldığı basın bülteninin tamamı şöyle:

“%10 Barajı aşmanın tek yolu baraj dışı partileri güçlendirmektir. Bir oy 1’den büyüktür.” Biz LDP olarak Türkiye’nin Avrupa’da Liberal Demokratlar’ın mecliste temsil edilmediği tek ülke olduğunun bilincindeyiz. Buna rağmen hayal peşinde koşup, %8’ler, %10’lar, %15’ler vaat ederek çıkmadık bu seçimde yola. 7 Haziran seçimleri için GERÇEKÇİ, Türk siyasetinin Liberal Demokrasiye ihtiyacı olduğunun FARKINDA ve Türkiye’de Liberal Demokrasinin geleceği için UMUTLUYUZ!

 

Yargı mensupları, subaylar, futbol taraftar grupları ve gazeteciler darbecilikle itham edilirken, darbe anayasının dikte ettiği %10 barajı olduğu gibi duruyor ve biz yeni bir seçime daha gidiyoruz. Peki Türk halkı Liberalizmin ne anlama geldiğini, Liberal demokrasinin nasıl bir felsefe olduğunu biliyor mu?

Türkiye’de kendilerini ‘Liberal’ olarak tanımlayan politikacılar, sanatçılar, düşünürler…vb. gerçekten Liberal mi? Onlar arasında gerçekten liberal olan bir isim var; LDP İstanbul 3.Bölge Milletvekili Adayı Arda Karapınar.

 

Türkiye’de ve yurt dışında tanınan, profesyonel anlamda yıllarını Pozitif Yaşam Derneği çatısı altında sivil toplum yararına harcamış bir aktivist… Genç, yakışıklı bir aktör…

Şiirleri önde gelen dergilerde yayınlanan bir şair ve pek çok önemli yazarı bir araya getiren “Bana Bi’Şey Olmaz – HIV Pozitif Öyküler” kitabının yazarlarından biri. Şimdi de ‘Belki İktidar olamam ama iktidarın adamı da olmam!’ sloganıyla LDP çatısı altında “Özgürlüğümü seviyorum!” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.