Levi’s Harvey Milk’in Cinsiyetsiz Koleksiyonunu Tanıttı

 Levi’s Harvey Milk’in Cinsiyetsiz Koleksiyonunu Tanıttı
Digiqole ad

Bu yılın onur yürüyüşleri sezonu yaklaşırken, LGBT temalı kıyafetlerini tanıtan ilk büyük firmalardan biri Levi Strauss & Co. oldu.

San Francisco merkezli firma, Harvey Milk ile birlikte farklı modelleriyle cinsiyetsiz t-shirtleri, atletleri ve şortları üretti. Şortlar gökkuşağı tasarımlı cepler de içeriyor. Ayrıca tasarımlarda, üzerinde Milk’e ait “Umut asla sessiz kalmayacak” cümlesinin de armalarla birlikte işlendiği t-shirtler de var. Onur yürüyüşü için ise Levi’s gökkuşağı işlemeli şapkalar da bulunuyor.

16_H1_PRIDE_COUPLE_M_bandannas_Alec_02136_RGB1

Satışlardan elde edilen gelirin bir miktarı ise Harvey Milk Kurumuna gidecek. Şirketin sözcülerinden yapılan açıklamada “Levi’s x Harvey Milk 2016 Onur Yürüyüşü Koleksiyonu, Levi’s’ ın herkes için eşitlik inancının ve cesur, öncü ve sesini çıkarmaktan çekinmeyen, ilham verici bir bireyin mirasının fiziksel temsilidir” dendi.

Harvey Milk, ABD’de seçimle görev alan ilk açık gay bürokrattı. 1977’de San Francisco Gözetim Bürosu’na seçilerek göreve başladı ve 1978’de görev başındayken öldürüldü.

pride-collection-levis

Levi’s LGBT bireyler için bu koleksiyonla onur yürüyüşü sezonunda görücüye çıkacak. Öteden beri desteği bilinse de, son dönemlerde özellikle büyük firmaların onur yürüyüşüne ve LGBT toplumuna yönelik hamleleri ise dikkat çekiyor. Adidas, Nike ve Target 2015’te #GayIsOK hashtagi ile kampanya başlatmışlardı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin