Lezbiyen Bir Çifte Söylememeniz Gereken 5 Şey

 Lezbiyen Bir Çifte Söylememeniz Gereken 5 Şey
Digiqole ad

Lezbiyen çiftler, zaman zaman rahatsız edici söylemlere veya diyaloglara maruz kalabilmektedir. Bu diyaloglar bazen kazara meydana gelebilir ve hatta komik bile olabilir.

Kuir çiftlerin duymaktan hoşlanmayacağı veya duyduğunda kötü hissedeceği şeylerden kaçınmanız için, lezbiyen bir çifte söylememeniz gereken beş şeyi bir araya getirdik.

1.“Kardeş gibi duruyorsunuz.”

İki kadının kız kardeş olup olmadığını sorguladığınızda hem cinsiyet kimliği anlayışınızı (biri ya da ikisi de kendisini kadın olarak tanımlamıyor olabilir) hem de ilişkilerin sadece erkek ve kadın arasında olduğuna inandığınızı ileri sürmüş olursunuz. Eğer iki kadının ilişkisi olamayacağını ve sadece kardeş olabileceğini düşünüyorsanız heteronormatif davranıyorsunuzdur.

2.“Kardeş olmadığınızdan emin misiniz?”

Israrla lezbiyen bir çifte kardeş olup olmadığını sorarsanız salakça davranmaya başlamış olursunuz. Bu noktada homofobik olup olmadığınız sorgulanabilir ve davranışlarınız hem çifte hem de diğer insanlara rahatsız edici gelmeye başlar.

3.“Sevgili olmanız çok seksi.”

Lezbiyen çiftler, diğer insanları veya lezbiyenleri fetişleştiren erkekleri etkilemek için beraber olmaz. Lezbiyen çiftlere seksi olduğunu söylemeniz, onlarla cinsel ilişkiye girmek istediğiniz algısını yaratabilir.

4.“En sevdiğim lezbiyen çiftsiniz!”

Böyle bir şeyi iyi niyetle söylüyor olabilirsiniz fakat aslında çifte gerçekten hoş bir şey söylemiyor olabilirsiniz. Çifte tanıdığınız tek kuir çift olduğunu söylüyor olabilirsiniz. Bunun yerine çifte ‘favori çiftimsiniz’ diyebilirsiniz.

5.“Sen X, sen de Y olmalısın, değil mi?”

X ve Y’yi “erkeksi, kadınsı, azgın vs.” şeklinde doldurabilirsiniz. Hangi şekilde doldurursanız doldurun, lezbiyen bir çiftle ‘tahmin oyunu’ oynamanız ve bu şekilde onları tanımlamaya çalışmanız gerçekten ayıp bir şey.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

122 Paylaşımlar
Paylaş122
Tweetle
Paylaş
Pin