Lezbiyen Boksör, Kız Arkadaşıyla Maldivler’de Öpüşerek Hapse Atılma Riskini Göze Aldı

 Lezbiyen Boksör, Kız Arkadaşıyla Maldivler’de Öpüşerek Hapse Atılma Riskini Göze Aldı
Digiqole ad

April Hunter, eşcinselliğin yasalara aykırı olduğu Maldivler’de kız arkadaşıyla öpüşürken çektikleri bir fotoğrafı paylaşarak, LGBT hakları için tavır aldı.

Eşcinseller arası cinsel ilişki ada ülkesinde kesinlikle yasak ve gayrimüslimler bu durumlarda sekiz yıla kadar hapis cezasına çarptırılabiliyor. Şeriat yasasına göre eşcinsel Müslümanlar para cezasına çarptırılabilir, hapse atılabilir veya 100 kırbaç cezası alabilir.

Bu yılın başlarında ‘LGBT Tehlike Endeksi’, Maldivler’i LGBT’ler için dünyanın en tehlikeli ülkelerinden biri olarak sıraladı.

Fakat bu durum 24 yaşındaki Hunter’ı, kız arkadaşıyla okyanusta öpüşürken çektikleri fotoğrafı Twitter’da paylaşmasından alıkoymadı.

Fotoğrafın açıklamasına da, “Maldivler ve diğer Müslüman ülkelerde eşcinsel olmak yasadışı. Bunun saçma olduğunu düşünüyoruz,” yazdı.

Hunter’ın, Maldiv yetkililerinden alabileceği tepkilerden korkan arkadaşlarının ve ailesinin isteği üzerine fotoğrafı geri çektiği bildirildi. Daha sonra İngiltere’ye dönünce fotoğrafı tekrar geri yükledi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

55 Paylaşımlar
Paylaş55
Tweetle
Paylaş
Pin