Lezbiyen Süper Kahraman America Chavez, Marvel’dan Doctor Strange’le Ekranlara Gelecek

 Lezbiyen Süper Kahraman America Chavez, Marvel’dan Doctor Strange’le Ekranlara Gelecek
Digiqole ad

Uçma yeteneğine sahip, boyut atlayan, süper güçlü genç Latina, Xochitl Gomez tarafından oynanacak.

The Babysitter’s Club’ın yıldızı Xochitl Gomez’in, yakında çıkacak olan Doctor Strange In the Multiverse of Madness filminde lezbiyen genç süper kahraman America Chavez’i canlandıracağı Disney ve Marvel tarafından doğrulandı.

Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Benedict Wong, Rachel McAdams ve Chiwetel Ejiofor’un rol aldığı filmin yönetmenliğini Sam Raimi üstlenecek ve WandaVision dizisinin yanı sıra, bir sonraki Spider-Man filmiyle de doğrudan bağlantılı olacak. Film, 25 Mart 2022’de yayınlanacak.

America Chavez, uçma yeteneğine sahip ve çizgi romanlarda şaşırtıcı tarzı, hızlı dili ve kadınlarla olan ilişkisiyle tanınan, boyut atlayan, süper güçlü bir Latin süper kahramanı. Ayrıca bazen Bayan Amerika olarak da anılıyor.

Chavez, daha sonra Gabby Rivera’nın kendi çizgi roman serisinde başrol oynamadan önce, Genç Yenilmezler ekibinin bir parçası olarak popülerlik kazandı. Özellikle kuir ve Latin bireyler arasında uzun süredir hayranların favorisi.

Bununla birlikte, bazı hayranlar, Chavez’in çizgi romanlarda sıklıkla Afro-Latin olarak tasvir edildiği için, oyuncu kadrosunda hayal kırıklığına uğradılar. Karakter teknik olarak Dünya’dan bile değil, ama bizim dünyamıza geldiğinde Bronx’taki Porto Rikolu bir aile tarafından evlat edinilmiş.

Bu duyurulardan bir Young Avengers (Genç Yenilmezler) filminin veya dizisinin çok uzakta olmadığı açık. Sadece America Chavez değil, diğer birkaç potansiyel Genç Yenilmezler de duyuruldu.

Iman Vellani’nin canlandırdığı Bayan Marvel, 2021’in sonlarında Disney+ ‘da kendi şovunu yapmakla kalmayacak, aynı zamanda Kaptan Marvel 2’de de yer alacak. Hailee Steinfeld’ın, Hawkeye’da Kate Bishop olacağı resmen açıklandı ve Kathryn Newton’un da Ant-Man and the Wasp: Quantumania’da Cassie Lang’ı oynayacağını öğrendik. Son olarak Dominique Thorne’un Riri Williams’ı canlandırdığı bir Ironheart dizisinin duyurusu da yapıldı.

Scarlet Witch ve Vision’ın ikiz oğulları olan Wiccan ve Speed ​​de WandaVision serisinde bebek olarak yer alıyorlar.

MCU’daki diğer LGBTİ+ karakterleri arasında, bir sonraki Thor filminde bir kadın sevgilisi olacak olan Tessa Thompson’ın canlandırdığı Valkyrie ve Haaz Sleiman’ın oynadığı kocasıyla Brian Tyree Henry’nin oynadığı Eternals’ın eşcinsel üyesi Phastos yer alıyor. Loki’nin yakında çıkacak Disney+ serisinde biseksüel olarak tasvir edileceğine dair bir söylenti de var, ancak bu doğrulanmadı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

19 Paylaşımlar
Paylaş19
Tweetle
Paylaş
Pin