Lezbiyen Yatak Ölümü Hakkındaki 11 Şehir Efsanesi

 Lezbiyen Yatak Ölümü Hakkındaki 11 Şehir Efsanesi

Woman sitting up in bed while her female partner sleeps

Digiqole ad

Bir süredir sevişemiyorsanız paniğe kapılmanıza gerek yok.

Kimilerince “lezbiyen yatak ölümü” olarak da adlandırılan bir fenomen vardır. Buna göre, lezbiyen çiftler bir noktadan sonra sevişmeyi bırakıp daha “sarılıp yatalım” moduna geçer. Kulağa korkutucu geliyor, farkındayız. Fakat yine de bunun sizi endişelendirmesine izin vermemelisiniz. Zira bu konu, şehir efsanelerine malzeme olmaya çok yatkın.

“Ne gibi?” diyorsanız okumaya devam edin!

1. Eskisi kadar seks yapmıyorsanız lezbiyen yatak ölümü kapıda demektir

Yanlış. Seks yapma sıklığınız düştü diye seks hayatınız bitmiş demek olmuyor. Hayatınızın diğer kısımları oldukça yoğun geçiyor olabilir. Endişelenecek bir durum olmayabilir. Böyle durumlarda serinkanlı düşünmelisiniz.

2. Az sevişiyorsanız ilişkinizde bir problem var demektir.

Medya böyle bir gaz veriyor olsa da, kimse ilişkisinde 7/24 sevişemez. Bazen durmak ve kendine zaman ayırmak gerekir. Bu kişiden kişiye değişir. Bu durum ilişkinizin kötü gittiğini göstermez.

3. Az sevişiyorsanız partneriniz sizi aldatıyordur.

Az seviştiğimiz dönemlerde kestirme çıkarımlar yapmaya bayılırız. Sevgiliniz sizle istediğiniz kadar sevişmiyor diye, cinsel ihtiyaçlarını başka biriyle tatmin ettiğini düşünebilirsiniz. Dürüst olmak gerekirse buna gözü kapalı doğru veya yanlış diyemiyoruz. Kendi kendinize düşünüp niyet okumaktansa, bu konuyu partnerinize açmalı ve çözüme kavuşturmalısınız.

4. Fazla sarılmak seks hayatınızı bitirir.

Bir başka şehir efsanesi. O kadar az romantik doğası ile ön plana çıkan lezbiyen çift görüyoruz ki, tüm lezbiyenler seks makinesi olmak zorundaymış gibi geliyor. Halbuki sarılmak ne güzeldir! Hatta bazen seksten daha güzeldir. Kötü bir anlam taşımaz, sevgiyi iletme şekilleri arasından en saf olanıdır. Hem sarılıp hem de harika bir seks hayatına sahip olabilirsiniz. Biri diğerini baltalamak zorunda değil.

5. Seks hayatınız biterse ilişkiniz de biter.

Diyelim ki gerçekten de lezbiyen yatak ölümü ile karşı karşıyasınız. Olabilir. Fakat bu ilişkinizin bittiği anlamına gelmez. Bazı şeyler zamanla değişir ve siz de böyle bir dönemden geçiyor olabilirsiniz.

6. Güçlü çiftlerin seks hayatları asla sekteye uğramaz.

Güçlü, sağlıklı bir ilişkide seksin her zaman tıkırında gittiği fikri oldukça ütopik. Her ilişkinin farklı konularda inişleri ve çıkışları mevcuttur. Seks de bu konuların başında gelir. Seks hayatınıza dair problemler olduğunu düşünüyorsanız, bitik bir moda girmektense partnerinizle konuşmalısınız.

7. Seks konusunda kimseden yardım istenmez.

Konu seks olunca, insan yardım almayı veya araştırma yapmayı kendine yediremeyebiliyor. Fakat bazen seks terapisi bir çok problemin ortadan kalkmasında kritik bir rol oynayabiliyor. Yardım almanız gerekiyorsa çekinmeyin ve bunun için bir adım atın. Kimse sizi yargılamayacak.

8. Seks belli bir şekilde olmuyorsa hiç olmamış sayılır.

Biraz daha açalım. Öpüşmeleriniz daha yumuşak bir karaktere bürünmüş olabilir. Eskiden hip yaparken şimdi hop yapıyor olabilirsiniz. Yani, seksiniz şekil değiştirmiş olabilir. Başlangıçtaki seksinize kıyasla farklı bir deneyim yaşıyor olmanız, moralinizi bozmamalı.

9. Stereotiplere uymak gerekir.

Toplum herkese hangi konuda nasıl hissetmesi gerektiğini ince ince işleyen bir mekanizmaya sahip. Bu mekanizmadan lezbiyenler de paylarına düşeni alıyor. İstemediğiniz halde bir kedi almak, istemediğiniz halde gömlek giymek ve daha bir çok şey. Lezbiyen yatak ölümünün kötü ve rahatsız edici bir durum olması da böyle bir şey olabilir. Sizin için bu kötü bir anlam ifade etmediği halde, stereotipler nedeniyle kendinizi kötü hissetmeye zorluyor olabilirsiniz. Yapmayın. Herkesin hayat deneyimi eşsizdir ve stereotiplere uyamayacak kadar kısa bir hayat yaşıyoruz.

10. Bir kabahatli bulmak gerekiyor.

Seks konusundaki problemlerde, çiftler bir anda suçlayıcı bir tutum takınabiliyor. Fakat unutulmamalı ki bazen kabahatli bir taraf olması gerekmiyor. Yan etkisi düşük libido olan bir ilaç, yorgun geçen günler veya bir türlü yetişmeyen işler seks hayatını doğrudan etkileyebiliyor. Hepimiz insanız ve talihsiz zamanlar yaşayabiliyoruz. Bunun için mutlaka birini suçlamamız gerekmiyor.

11. Seks yoksa ilişkiye devam etmenin de bir anlamı yok.

Elbette seksin ne kadar önemli olacağına karar verecek olan sizsiniz. Eğer seks hayatınızdaki en ufak bir problem bile kabul edemeyeceğiniz bir durumsa, belki de ayrılık en iyi karar olur. Fakat böyle bir karar aklınızdan geçiyorsa, sonuca bağlamadan önce iyice düşünmenizi tavsiye ediyoruz.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin