LGBT Temalı Bu Tiyatro Oyunu, Cinsel Kimliklerini Keşfe Çıkan İki Boksörü Anlatıyor

 LGBT Temalı Bu Tiyatro Oyunu, Cinsel Kimliklerini Keşfe Çıkan İki Boksörü Anlatıyor
Digiqole ad

Dövüş için yetiştirilmiş iki erkek aşık olmayı becerebilir mi dersiniz?

‘Muhteşem’ George O’Connell: O bir gezgin, eldivensiz boks dövüşçüsü, kendi aleminin kahramanı ve Gypsy King. George bu hayatı ardında bırakıp profesyonel boks dünyasına girer. Girdiği bu yeni dünya ona kendi kökleriyle, kimliğiyle ve en büyük korkularıyla ilgili bir ders verecektir.

Diğer köşede ise gay boksör Dane ‘Acı’ Samson, genç veliaht, bir boks efsanesinin oğlu. Ancak Dane kendi mücadelesini vermektedir ve bu esnada başına kimsenin önleyemeyeceği bir trajedi gelecektir.

Gypsy Queen ringin dışında en azılı mücadelelerini vereceklerinden habersiz iki dövüşçünün arasındaki alışılmışın dışında bir aşk hikayesini anlatıyor.

Gypsy Queen 70 dakika süren ve LGBT farkındalığı konusunu işleyen iki kişilik bir oyun. İki oyuncu dokuz farklı rolü üstleniyor ve bazı sahnelerde birkaç damla gözyaşı döktükleri bile oluyor.

Oyun sayısız eleştirmenden 4 ve 5 yıldız aldı. Edinburgh Fringe’deki ilk 40 gösterinin arasında yerini kazanan oyunun yazarı ve yapımcısı Rob Ward ise 2017 yılında British Council’in Yükselen Sanatçıları listesine girdi.

Gypsy Queen, Londra’daki King’s Head Tiyatrosu’nda 23 Eylül’e kadar oynanacak.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin