fbpx   .  

LGBTİ’ler Barış İçin Buluşuyor

LGBTİ’ler 22 Ağustos Cumartesi saat 17.00’de barış inşasına omuz vermek için İsmail Beşikçi Vakfı’nda bir araya gelecek.

LGBTİ Barış Girişimi 22 Ağustos Cumartesi günü savaş karşıtı mücadeleyi konuşmak için bir araya gelme çağrısı yaptı. İstanbul’daki LGBTİ aktivist ve oluşumlarının katılım çağrısı yaptığı toplantı 17.00’de İsmail Beşikçi Vakfı’nda yapılacak.

Hayatın her alanında savaş koşullarında yaşamayı deneyimleyen LGBTİ’lere toplantıya katılım çağrısı yapan Girişim, “Toplumsal ayrımcılık, baskı ve şiddetin hedefi olan biz LGBTİ’ler barış olmadan eşit ve özgür bir yaşam süremeyeceğimizi biliyoruz. Onyıllardır mücadelemizi bu yüzden herkesin özgürlüğünü hedefleyerek yürüttük” dedi.

 

Roboski, Gezi, Soma, Eryaman ve Meis’in aynı savaş politikalarının sonucu olduğunu hatırlatan Girişim çağrısında şunları belirtti:

“Suruç Katliamı sonrasında daha görünür hale gelen Saray’ın halklara ve kendisinden saymadığı herkese karşı açtığı savaş biz LGBTİ’lere de açılmış bir savaştır.

“Barış içinde yaşama hakkı temel bir haktır. Bizler, LGBTİ’ler savaşa karşı kendimizin, tüm insanlığın ve doğanın yaşam hakkını savunmak üzere bir araya geliyoruz. Eşit ve özgür bir yaşamı inşa etmek için kendi bulunduğumuz yerden barışı kurmanın yollarını arıyoruz.

“Davetimiz örgütlü ya da örgütsüz; evde, okulda, işyerinde, sokakta ve hayatın her alanında savaş koşullarında yaşamayı deneyimlemekte olan tüm LGBTİ’leredir. Gelin hep birlikte savaşa ve destekçilerine karşı tarafımızı tekrar gösterelim. Barışın inşasına omuz verelim.”

KaosGL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.