LGBT’lerin %80’i Tanışma Uygulamalarının Faydalı Olduğunu Düşünüyor

 LGBT’lerin %80’i Tanışma Uygulamalarının Faydalı Olduğunu Düşünüyor
Digiqole ad

Tinder’in yakın zamanda yayınlamış olduğu bir çalışmaya göre LGBT’lerin %80’i tanışma uygulamalarından memnun.

Anket, İngiltere’de gerçekleştirildi ve 3,000 katılımcı yer aldı.

Katılımcıların %80’i tanışma uygulamalarının topluluk ile olan bağları kuvvetlendirmede faydalı olduğunu söylerken, %46’sı partnerlerinde çeşitlilik yarattığını belirtti.

Yine aynı ankete göre LGBT yetişkinlerin %82’si, beş yıl öncesine göre daha az önyargı ile karşılaştığını düşünüyor.

Katılımcıların %38’i resmi olarak dolaptan henüz çıkmadığını söylüyor, %40’ı ise ‘dolaptan çıkma’ konseptinin çok da önemli olmadığını düşünüyor.

Ayrıca LGBT’ler, halka açık yerlerde sevgilerini gösterme konusunda eskiye kıyasla daha açık. Katılımcıların %67’si sarılmak, %57’si el ele tutuşmak, %44’ü ise öpüşmek eylemlerini ‘insan içinde’ rahatlıkla gerçekleştirebileceğini düşünüyor.

%55’i ırk ve etnik farklılıkların partner seçiminde bir anlam ifade etmediğini dile getirirken, %15’i için bu önemli bir konu.

Daha önce yayınlanan bir çalışmada, Tinder kullanıcıları ile kullanmayanların seks hayatı karşılaştırıldı ve yakın sonuçlar elde edildi.

Norwegian University of Technology tarafından gerçekleştirilen araştırmada 19-29 yaş aralığındaki 641 katılımcıya seks hayatlarıyla alakalı bir anket verildi ve Tinder kullananlar ile kullanmayanların verileri karşılaştırıldı.

Aynı araştırmaya göre kadınlar uygulamada seçici olmak adına daha çok zaman geçirirken, erkeklerin kısa süreli, tek gecelik ilişki arayışı nedeniyle daha az zaman geçirdiği tespit edildi.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

31 Paylaşımlar
Paylaş31
Tweetle
Paylaş
Pin