LGBTlerin Çalışabileceği ve Yaşayabileceği En İyi Ülkeler!

 LGBTlerin Çalışabileceği ve Yaşayabileceği En İyi Ülkeler!

gay love – pride and equality in Usa – lgbt concept

Digiqole ad

Bavulunuzu toplayıp başka bir ülkeye taşındığınızı ne kadar sık hayal ediyorsunuz?

İşinizi kaybettiğinizde ve bir şeylerin değişmesi için çaresiz kaldığınızda, gözlerinizi yurtdışına dikmek ve LGBT gezginlerinin diğer seçenekleri neler olduğunu görmek iyi bir fikir.

Ama hangi ülkeler LGBTler için en iyi yaşam kalitesini sunuyor?

Uzmanlara göre Malta, değişiklik arayan bir LGBT iseniz taşınmak için en iyi ülkeler listesinin başında yer alıyor.

LGBT dost ülke, Avrupa’da gay dönüşüm terapisini yasaklayan ilk yer oldu ve LGBT haklarını korumayı anayasal bağlılığıyla tanındı.

Hırvatistan’ın üçüncü sırada yer aldığı listede, İskandinav ülkesi Danimarka ise ikinci sırada. Avusturya ve İspanya ise ilk beşteki diğer ülkeler.

Her ne kadar İngiltere ilk 10’da yer almış olsa da; alım gücü konusundaki sorular, sıralamasının 9. sırada yer almasına sebep oldu.

Anketi gerçekleştiren Expert Market, İngiltere’nin olağandışı yüksek kira fiyatlarının ortalama gelire göre yüksek kaldığını düşünüyor.

Projenin baş araştırmacısı Hannah Whitfield, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

“Bir kapuçino fiyatından, eşit istihdam haklarına kadar; bu araştırmayı yaparken çok sayıda değişkeni göz önünde bulundurduk. LGBT odaklı konulara, maliyetlerle ilgili çok daha büyük bir vurgu yapıldı. Bu nedenle, bu çalışmanın LGBT iseniz yaşamanız ve çalışmanız için en iyi ülkelerin inanılmaz derecede doğru, bütünsel bir görüntü sağladığına inanıyoruz.”

Anket ayrıca, İngiltere şehirlerinin LGBT sakinlerini nefret suçuna karşı korumak için çok fazla yerel yasaya sahip olmasına rağmen, bunun ulusal bir ölçekte uygulamaya konulmadığını belirtti.

İrlanda, sıralamada İngiltere’nin gerisinde kaldı çünkü LGBT bireyler için koruyucu haklardan yoksun ülke yasaları nedeniyle 26 ülkeden 22. sırada yer aldı.

Letonya, listenin en alt sıralarında yer aldı ve araştırmacılar “bu ülkenin, genç LGBT  çalışanlarını desteklemek için henüz altyapıya sahip olmadığını” iddia ettiler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin