fbpx   .  

Lil Nas X: Asla Eşcinsel Olmak İstemiyordum

“Montero (Call Me By Your Name)”ı söyleyen şarkıcı, GQ Style’ın İngiliz baskısının yaklaşan sayısının kapağını süsledi. Lil Nas X, cinselliğini öğrenmek, dindar bir evde büyümek ve bir LGBTİ+ müzik ikonu olma yolundaki yükselişi hakkında dergiye konuştu.

 

Şarkıcı, babası Robert Stafford’un nasıl “gerçek bir gospel şarkıcısı” olduğunu ve bu yüzden din ile çevrili olarak büyüdüğünü anlattı. Hıristiyanlıkla çevrili olarak büyümenin “asla çok kötü” olmadığını, ancak “onun için biraz sıkıcı” olduğunu söyledi. Nas, “internetin derinliklerinde” yaşamanın ilk olarak Hristiyanlığa olan inancına meydan okuduğunu ve gerçeğini bir gay olarak yaşamaya kararlı olduğunu söyledi.

 

Ancak, Hıristiyanlığa olan inancının, kendi hakikatini yaşama kararlılığıyla karşı karşıya geldiğini açıkladı. Hatta bir noktada erkeklere olan ilgisinin Tanrı tarafından “geçici bir sınav” olduğuna inandığını söyledi. Lil Nas X, GQ Style’a şunları söyledi:

“Bu, asla eşcinsel olmak istemememin ana nedenlerinden biriydi.”

“Bu duygulara sahipsem, bu sadece bir testtir” diye bile düşündüm. Geçici bir test. Uzaklaşacak. Tanrı beni sınıyor.”

Ortaokul ve lisede maruz kaldığı homofobi örneklerini hatırlayabildiğini ekledi. Ama eşcinselliğin “sürekli yanında olduğu” gerçeğine rağmen “asla gerçekten konuşulmadığını” söyledi.

Nas, ailesine, arkadaşlarına ve hayranlarına açıldıktan sonra bir sanatçı olarak büyüdüğünü hissettiğini açıkladı. Yeni müziğinin ve müzik videosunun “birçok düzeyde asi” olduğunu, çünkü kendisini daha önce yapmaktan korktuğu şekillerde ifade etmesine izin verdiğini söyledi. Nas, müziğini “çok güvenli ” tutması gerektiğini hissettiğini ve hatta bir gay sanatçı olarak “saygın” olması gerektiğini söyledi. “Gerçekten duygusal olmasına veya herhangi bir şeye izin verilmeyeceğinden” korktuğunu ekledi.

“Old Town Road” şarkıcısı, sadece müzik kariyerinde değil kişisel yaşamında da olan güveninin arttığını söyledi. Eşcinsel bir erkek olarak kimliğinde “şimdi süper rahat” hissettiğini söyledi ve bir randevuya çıktığını ve erkeklerle flört etmede daha cesur hissettiğini ekledi.

Lil Nas X,

“Erkeklere ‘Hey, benden hoşlanıyor musun’ diye sormak bile,” dedi. “Bu daha önce asla olamazdı çünkü” Ya hayır derse? ” diye düşünüyordum ama şimdi şöyle:” Hayır derlerse, tamamdır,” diyebiliyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.