Londra Polisi LGBTİ+ Topluluğuna Güven Vermek İçin Yeni Gökkuşağı Arabalarını Tanıttı

 Londra Polisi LGBTİ+ Topluluğuna Güven Vermek İçin Yeni Gökkuşağı Arabalarını Tanıttı
Digiqole ad

Yepyeni “nefret suçu arabaları”, insanları deneyimledikleri saldırıları, özellikle de internette meydana gelenleri polise bildirmeye teşvik etmek amacıyla tanıtıldı.

Cheshire Polisi’nde çalışan Emniyet Müdür Yardımcısı Julie Cooke şunları söyledi:

“Sırf topluluma öne çıkmanızı istediğimizi göstermek için normal polis devriyelerinde bu arabalardan var. LGBTİ+ topluluğumuza ve aynı zamanda yeterince temsil edilmeyen diğer gruplara güven vermeye çalışmak için orada.”

Ulusal Polis Şefleri Konseyi’nin (NPCC) LGBTİ+ konularındaki lideri olan DCC Cooke, arabaların maliyetinin “oldukça az” olmasına rağmen, sahip oldukları etkinin “büyük” olduğunu açıkladı.

NPCC’nin bir sözcüsüne göre, kaç arabanın boyanmış ve çalışır durumda olduğuna dair rakamlar mevcut değil çünkü kaç tane dönüştüreceklerine karar vermek bireysel güçlere bağlı.

yourpolice.uk Instagram sayfasında paylaşılan bir video, arabaların resimlerini ve neden kullanımda olduklarının açıklamasını gösteriyor.

Gönderi kafa karışıklığına da neden oldu. Bir kullanıcı kapsayıcı araçlardan “mutlu” olduklarını söylerken, bir diğeri eşcinsel biri olarak “bunun bana nasıl yardımcı olduğunu bilmiyorum” dedi.

İkincisine yanıt olarak, Instagram hesabında paylaşımda bulunan kişi Rob şunları yazdı: “LGBTİ+ topluluğundan birçok insan homofobik veya transfobik nefret suçları yaşıyor ve bu genellikle polise toplu olarak yetersiz bildiriliyor.’

“Onur bayrakları kullanarak ve topluluğa polisin onlara saygı duyduğunu ve onları ciddiye alacağını gösterirsek, daha fazla insanın her türlü suçu bildirmesi muhtemel. Umarım bu açıklamaya yardımcı olur.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin