Londralı LGBT Bireylerin Neredeyse Yarısı Nefret Suçuna Maruz Kaldı!

 Londralı LGBT Bireylerin Neredeyse Yarısı Nefret Suçuna Maruz Kaldı!

Bullying Victim

Digiqole ad

“Etrafımızdaki nefret suçuyla en büyük sorunlardan biri de, suçların şikayet edilmemesi.”

Yeni bir rapora göre geçtiğimiz yılda Londralı LGBT’lerin neredeyse yarısı bir nefret suçuna maruz kaldı.

Pride in London’ın raporuna göre, rapor edilen anti-LGBT saldırılarda % 35’lik bir artış oldu. Bu saldırılara maruz kalanlar birden fazla saldırıya uğradıklarını bildirdi. LGBT katılımcıların üçte birinden fazlası, beş kez veya daha fazla saldırıya maruz kaldıklarını söyledi.

LGBT’ye yönelik nefret suçlarının kurbanlarından sadece 21%’i olayı polise bildirdi. LGBT bireyler genel nüfusa göre, bir nefret suçunu en az şikayet eden kesim.

Metropolitan Polis Depatmanı’nın baş müfettişi Dave Stringer, departmanını nefret suçuyla savaşmak adına yönetiyor.

Dave Stringer

Stringer;

“Nefret suçuna karşı görev yapmanın en büyük zorluğu, suçların şikayet edilmesindeki azlık. Pride in London’ın araştırması LGBT bireylerin çoğunlukla suçu şikayet etmekte isteksiz olduğu tezimizi destekliyor.”dedi.

Stringer, bu suça maruz kalanların şikayette bulunması için insanları teşvik ediyor.”Metropolitan Polis Departmanı kendini LGBT’yi desteklemeye adamış bir kurum. Biz Pride in London’ın nefret suçuna maruz kalanların şikayette bulunmasına teşvik eden kampanyasının sonuna kadar arkasındayız.” şeklinde ekledi.

”Biz olayı ancak daha başarılı şikayetlerde daha iyi anlayabiliriz ve şikayetçinin yardıma ihtiyacına cevabımızı geliştirebiliriz. Böylece topluluğumuzda bu suçlara neden olan köklerle daha iyi mücadele ederiz.”

”Nefret suçlarını gerçekten ciddiye alıyoruz ve şahit veya kurban olan bir kişinin mümkün olan en hızlı sürede şikayette bulunmasını önemle rica ediyoruz. Bu bizim suçtan sorumlu olanları yakalamamız için çok önemli bir adım.”

Pride in London’ın eş başkanları Alison Camps ve Michael Salter-Church,”Şikayet edilen nefret suçları, buz dağının sadece görünen yüzü.” diyor.

Pride in London’ın sözcülerinden biri konuşmasında:”Çoğu insan Londra’nın LGBT’ler için ileri görüşlü bir şehir olduğunu düşünüyor, ama Londra’da LGBT bireylere yönelik nefret halen büyük bir problem.”dedi.

”Bir topluluk olarak LGBT bireyler her gün ufak zorbalıklara maruz kalıyor. Bu zorbalıklar bir otelde aynı cinsiyetten bireylerin çift kişilik yatak isterken, ya da yolda el ele yürürken gerçekleşebiliyor. Kısa bir süredir bu konuya olan farkındalığı arttırmak için Londra genelinde bunu vurguluyoruz.”

”2017 Birleşik Krallık’ta eşcinselliğin suç olmaktan çıkmasının 50. yıl dönümü.28. Bölge’nin kaldırılması, Eşit Evlilikler Hareketi gibi yol kateden bir sürü şey gerçekleşti. Ancak en son araştırmamız gösterdi ki, eğer bir LGBT bireyseniz nefret suçuna maruz kalma ihtimaliniz iki kat daha fazla.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin