Londralılar, Avustralya’daki Evlilik Eşitliğini Desteklemek İçin Birbirlerine Sarılacak

 Londralılar, Avustralya’daki Evlilik Eşitliğini Desteklemek İçin Birbirlerine Sarılacak
Digiqole ad

Londralılar Avustralya’daki evlilik eşitliği kampanyasına destek vermek için 23 Ekim Pazartesi günü akşam 6:30’da Soho’da bir etkinlik düzenleyecekler.

Londra, önümüzdeki Pazartesi (23 Ekim) Avustralya’daki evlilik eşitliği kampanyasına destek vermek için birbirlerine sarılacaklar.

Avustralya şu an evlilik eşitliği konusunda yasal bağlayıcılığı olmayan bir referandum yapıyor. Oy vermek için son gün 27 Ekim. Etkinliğin organizatörleri Avustralyalılara çok geç olmadan oy vermeleri gerektiğini hatırlatmak istiyorlar. Özellike Birleşik Krallık’ta yaşayan Avustralyalıları oy vermeye teşvik ediyorlar.

Referandumdan “Evet” oyu çıkması için çalışan The Equality Campaign bu güne destek verdi.

Soho’daki etkinliğin organizatörleri herkesin Old Compton Street’te saat 6:30’da toplanmasını istiyorlar. Saat yedide de birbirlerine sarılacaklar.

 Avustralyalılara yalnız olmadıklarını göstereceğiz.

GSN’e konuşan aktivistler; “Gelebilecek herkesin buraya gelmesini ve partnerlerine, ya da sevdiklerine, ya da başka aktivistlere sarılmalarını istiyoruz. Burada yükselttiğimiz sesimiz umuyoruz ki Avustralya’dan duyulacak,” dediler.

 “Avustralya’daki LGBT bireylerin mücadelelerinde yalnız olmadıklarını onlara hatırlatmak istiyoruz.”

“Dünya’ya aşkın aşk olduğunu ve istediğimiz kişiyle, cinsiyeti veya cinsel yönelimi  ne olursa olsun, evlenebilmenin temel bir insan hakkı olduğunu göstereceğiz.

 Organizatörlerin Soho’daki etkinliğe katılamayacak olanlardan bir ricası var:

 “Eğer etkinliğe gelemiyorsanız birine sarılırken çektiğiniz bir fotoğrafı internete yükleyip #GiveOzAHug etiketiyle paylaşmayı unutmayın.”

 Etkinliğin organizatörleri aynı zamanda 2016’daki Orlando Pulse katliamından sonra Soho’da tutulan anma nöbetini düzenlemişlerdi. GSN da bu etkinliği destekliyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin