fbpx   .  

Macklemore, Avustralya’nın En Önemli Spor Etkinliğinde ‘Evlilik Eşitliği’ İçin Sahne Alacak

4 milyondan fazla insan pazar günü gerçekleşecek olan NRL büyük finalini izlemek için sabırsızlanıyor

Grammy ödüllü rap şarkıcısı ve LGBT destekçisi Macklemore Avustralya Rugby Ligi büyük finalinde evlilik eşitliği temalı şarkısı Same Love’ı söyleyecek.

 

Macklemore Ulusal Rugby Ligi büyük finalinin ön sahnesinde performans sergileyecek. 1 Ekim Pazar günü yarışacak takımlar ise Melbourne Storm ve North Queensland Cowboys olacak.

 

Bu etkinlik Avustralya’nın en önemli spor etkinliklerinden biri.

Şarkıcı, şu anda Avustralya halkının tam ortasında bulunduğu evlilik eşitliği anketiyle ilgili önemli bir mesajı söyleyeceği şarkı aracılığıyla iletiyor olacak. Avustralyalılar zorunlu olmayan, tercihe bağlı bir ankette yasaların eşcinsel evliliğe izin verecek şekilde değişip değişmeyeceğine dair fikirlerini belirtiyorlar.

Same Love

2012 yılında yayınlanan bu LGBT destekçisi şarkı, birçok dünya ülkesinde listelerin bir numarasına ulaşmıştı. Şarkı aynı zamanda 2014 yılında Grammy adayı olmuştu, Macklemore da şarkıyı Grammy töreninde Madonna ve Mary Lambert ile canlı söylemişti. Canlı performans sırasında Queen Latifah 33 eşcinsel ve heteroseksüel çiftin nikahlarını kıymıştı.

Same Love klibi 2013 yılında En Anlamlı Mesajı Veren Klip dalında MTV Video Müzik Ödülü’nü kazanmıştı. Seattle doğumlu şarkıcı 2013 yılında verdiği bir röportajda büyürken eşcinsel amcalarının onu ne kadar etkilediğinden bahsetmişti.

‘Eşcinsel amcalara sahibim,’ diye belirtti Macklemore, Dj Angie Martinez ile konuşurken. ‘Baba tarafımda dört amcam var ve ikisi eşcinsel.’

‘Aileleri onlara saygı duyuyor, ben de onları amcalarım olarak görüyor ve saygı duyuyorum.’

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.