fbpx   .  

Madonna’dan İsrail-Filistin Gerginliğine Eşcinsellik Temalı Mesaj

Popun kraliçesi Madonna, Instagram hesabından biri Arap, biri Yahudi olan iki erkeğin öpüştüğü fotoğrafı yayınlayarak İsrail-Filistin arasındaki anlaşmazlığa kendi albümünün adı olan ‘Rebel Heart‘ (Asi kalp) temalı bir gönderme yaptı.

1967’den bu yana İsrail yönetiminin Batı Şeria ve Kudüs’ü işgal altında tutması nedeniyle başlayan ve bugüne kadar bir sonuç alınamayan işgale Madonna’dan aşk dolu bir yorum geldi.

This image is 💯. ❤️#rebelhearts

A photo posted by Madonna (@madonna) on

 

Instagram hesabından, Yahudi ve Arap eşcinsel çiftin öpüşmek üzere olduğu bir fotoğrafı yayınlayan Madonna, “İşte bu yüzde 100 aşk, asi kalp” mesajını yazdı.

Henüz biri Yahudi ve biri Müslüman olan çiftlere alışamamış olan bazı kişiler, fotoğraftaki çiftin eşcinsel olduğunu gördüğünde daha da büyük bir şok yaşadı.

“Araplara ve eşcinsellere ölüm”, “Katil ve ibne Yahudiler” gibi ırkçı ve homofobik yorumların yapıldığı fotoğrafta sevginin her şeyin üstesinden geleceği ve barışı sağlayacağı yönünde iyi niyetli temennilerde de bulunuldu.

DİKEN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.