Dünya Haberler

Malezya Gazetesi, “İnsanların Eşcinsel Olduğunu Nasıl Saptarız?” Adlı Bir Liste Yayınladı!

GMag
Yazar: GMag

Malezya’nın Sinar Harian gazetesi, LGBT’lerin nasıl tespit edileceği konusunda maddeli kontrol listesi yayınladı. Homoseksüellik, Malezya’da yasadışı ve cezaevinde 20 yıl cezalandırılabilir.

The Guardian bu listeyle ilgili şu açıklamaları yaptı;

“Sinar Harian’daki yazıda LGBT kişileri açığa çıkardığı düşünülen belirgin nitelikler ve noktalar vardı. Eşcinsel erkeklerin sakal sevdikleri, egzersiz için değil de diğer erkekleri kontrol etmek için spor salonuna gittiği ve marka giyimleri nedeniyle tanımlanmalarının kolay olduğunu belirttiler. Makalede, yakışıklı erkek gördüklerinde gözlerini aydınlandığı da yazıyordu. Gazeteye göre; lezbiyenlerin dikkat çekici özellikleri ise birbirlerine sarılma, el sıkma ve küçümseme eğiliminde olmalarıydı.”

Geçen yıl, 18 yaşındaki Malezyalı bir genç, sekiz kişinin tarafından dövüldükten sonra yakıldı ve öldü.

Aktivist Arwind Kumar, gazetedeki bu listeyle ilgili YouTube’da bir video yayınladı. Ve videoda şunlardan bahsetti;

“Bu ülkede ele alınması gereken daha önemli konular var. Toplumu gerçekten eğitmek istiyorsan, onlara sübyancı birinin, bir tacizcinin, bir katilin, bir insan kaçıranın, başkalarının hayatını tehlikeye atacak kişilerin özelliklerini açıkla. Bir eşcinsel sizin hayatınızı tehlikeye mi atıyor? Sakal bırakmayı seven bir sürü rahip biliyorum, bir çok islami din insanı biliyorum. Bu kişilerin de eşcinsel olduğunu söylemeye mi çalışıyorsunuz? Bu ne kadar aptalca bir şey!”

Arwind Kumar’ın videosunu buradan izleyebilirsiniz;

Yorum Yaz

0 Paylaşımlar
+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin