fbpx   .  

Maneskin’den İtalya’nın Anti LGBTİ+ Tutumuna Tepki: Herkes Ayaklanmalı!

İtalyan rock grubu Maneskin insanları insan haklarının savunulması konusunda ve İtalya’nın azınlıkları korumaya yönelik yeni yasa önergesinin uygulanması konusunda daha girişken olmaya davet etti.

İtalya’nın milletvekilleri Ekim ayında önerilen LGBTİ+ bireylere, kadınlara ve engellilere karşı işlenen nefret suçlarının ciddi suç sayılmasını sağlayan bir yasa tasarısını reddeti. İtalya parlamentosunda yapılan oylamada tasarı 134’e karşı 154 oyla reddedildi.

 

Tasarının reddedilmesi üzerine ülkenin sağcı milletvekilleri sosyal medyada önergenin reddedilişini kutladıkları görüntüler paylaştılar.

2021’de Eurovision’u kazanan rock grubu Maneskin’in üyeleri, BRIT Ödüllerinden (8 Şubat) sonra reddedilen önerge hakkında Attitude’a konuştu.

Grubun bas gitaristi Victoria De Angelis şu açıklamayı yaptı,

“Bence oldukça önemli bir olay, bu her ülkede böyle olmalı. Bu basit insan hakları. Ülkede bu kadar ayrımcılık ve şiddet varken herkesin kalkıp durumu değiştirmek için bir şeyler yapması gerekiyor.”

Maneskin, yakın bir geçmişte Polonya’da bir konserde LGBTİ+ bireylerin giremeyeceği bir alan oluşturulmasına da tepki göstermişti. Grubun üyelerinden Thomas Raggi ve Damiano David, Temmuz ayında Polonya’da SuperHıt Festival’inde verdikleri bir konserde sahnede öpüşmüştü.

Öpüştükleri sahneyi Instagram’da paylaşan grup, paylaşımın altına,

“LGBTİ+ bireyler için eşit haklar! Bizim sahnede yaptığımız bu şeyi herkes özgürce yapabilmeli. Herkesin istediği kişi olabileceğini ve tamamen özgür olması gerektiğini düşünüyoruz.” Demişti. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.