Mayıs Ayında Netflix’te İzleyebileceğiniz Kuir Temalı 8 Dizi ve Film

 Mayıs Ayında Netflix’te İzleyebileceğiniz Kuir Temalı 8 Dizi ve Film
Digiqole ad

Bu ay Netflix, arşivini çeşitli film, dizi ve şovlarla dolduracak. Bunların arasında Kimmy Schmidt: Kimmy vs The Reverend ve Ben Platt: Live From Radio City Music Hall gibi projeler de bulunuyor. Listede Ryan Murphy’den heyecanla uzun zamandır beklediğimiz Hollywood, Alice Wu’dan da merakla beklediğimiz Half of It gibi mini diziler yer alıyor. İşte Mayıs ayı boyunca karantinada sıkılmanızı önleyecek kuir temalı dizi ve filmler:

The Half of It

Utangaç bir kız olan Ellie Chu, derslerinde oldukça başarılı bir lise öğrencisidir. Okulun futbol takımındaki öğrencilerinden Paul, okulun en havalı kızını etkilemenin yolunu aramaktadır. Bunun için de Ellie’den yardım ister. Paul’a yardım etmeyi kabul eden Ellie, bu süreçte kendisiyle ilgili farkında olmadığı gerçeklerle yüzleşmek zorunda kalır. Ellie, Paul’un etkilemeye çalıştığı kızdan hoşlandığını fark edince, işler karmaşık bir hal alır.

Hollywood

7 bölümlük bir mini dizi niteliğindeki Hollywood, Hollywood’da oyuncu ve yönetmen olmayı amaçlayan insanların hikâyesini konu alıyor. Her karakterin Hollywood’un yıldızlı perdesinin arkasında neler yaşadığına tanık olacağımız ve içerisinde eşcinsel bir çiftin de yer aldığı bu mini dizi, aynı zamanda dönemin ırk, cinsiyet ve cinsellik üzerindeki haksız sistemlerine ve önyargılarına da ışık tutacak.

The Eddy

8 bölümlük bu mini dizi, size televizyonda izlediğiniz dizileri unutturacak. Dizide İngilizce ve Fransızca diyaloglar yer alıyor. Ayrıca Moonlight’tan tanıdığımız Andre Holland, en iyi arkadaşının vahşi cinayetiyle ilgili bir gizemi çözmeye çalışıyor. Bir dönem New York’ta ünlü bir caz piyanisti olan Elliot Udo, zor durumda olan The Eddy isimli bir barın ortağıdır ve burada sahne alan, sorunlar yaşadığı kız arkadaşı Maja Joana Kulig) bir müzik grubunu yönetmektedir. Elliot, ortağı Farid’in (Tahar Rahim) barda yasa dışı işlere bulaştığını öğrenir. Elliot’un problemli kızı Julie (Amandla Stenberg) aniden Paris’e gelip babasıyla yaşamaya karar verince, Elliot’un kişisel ve profesyonel hayatı geçmişiyle yüzleşmesiyle beraber birbirine girer.

Valeria

Valeria’da, hayatın zorluklarıyla boğuşan ve evliliğinde sorunlar yaşayan, aynı zamanda da yeni romanını yazmakla meşgul olan Valeria adlı bir yazarın hikayesini izleyeceğiz. Bu zorlu dönemden çıkmak için üç yakın arkadaşından destek alan Valeria, aralarından en az birisi kuir olan arkadaşları vasıtasıyla aşk, romantizm, cinsellik, ilişikler ve hayatın kendisi hakkında birçok maceraya atılacak.

Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. The Reverend

Black Mirror: Bandersnatch Emmy ödülü kazandıktan sonra Netflix’in bununla yetinmesi beklenemezdi. Bu yüzden platform, kendi-hikayeni-anlat tarzı bir ‘hikaye anlatılan’ proje üzerinde deney yapmayı seçti. Dizinin bu sezonunun interaktif olması bekleniyor. Ayrıca dizinin bu sezonunda Harry Potter serisinden tanıdığımız Daniel Radcliff’de bulunacak ve Kimmy’nin oldukça karizmatik, zengin ve budala koca adayı olacak.

Seberg

1960 yılında Amerikalı bir oyuncu olan Jean Seber, Jean-Luc Godard’ın Breathless isimli filmdeki performansı sayesinde Fransa’nın en ünlü oyuncuları arasına girmeyi başardı. Seberg’de Kristen Stewart’ın Jean Seber’i canlandırdığını göreceğiz. Rol aldığı bağımsız filmlerdeki performansları ile büyük takdir toplayan César ödüllü başarılı aktris Kristen Stewart’ın başrolünü üstlendiği bu bağımsız politik gerilim filmi, 15 Mayıs’ta yayınlanacak.

Ben Platt: Live From Radio City Music Hall

The Politican’dan ya da Pitch Perfect’ten tanıyor olabileceğiniz Ben Platt’ın şarkı söyleyebildiğini fark etmişsinizdir. Melek gibi sesiyle Platt, Tony, Grammy ve Emmy gibi ödüller kazanmış, ve yeri geldiğinde büyük arenalarda verdiği konserler ile yok satmıştır. Platt’ın 2019’da bir grupla birlikte yapmış olduğu turun son gününü Netflix’ten izleyebileceksiniz.

Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby, 2018 yılında türünün örneklerine zıt olan komedi stand-up şovu Nanette’i yayınlayınca birçok kişinin ilgisini çekmeyi başardı. Bu şovunda kalp kıran, güldüren veya şok eden lezbiyen konulu anılarını anlattı ve Emmy ödülü kazanmayı başardı. Şimdiyse ‘Douglas’ isimli özel gösterisini Netflix’te yayınlayacak olan Gadsby, şovunu  “otizmle ilgili bir şov” diye tanımladı.

Öneriler

1 Comment

    Avatar
  • the half of it aşşşırı hoşuma gitti, çok klişe değildi ve paul ile ellie chu’nun dostluğu çok güzeldi. son sahnede çok duygulandım :’)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

40 Paylaşımlar
Paylaş40
Tweetle
Paylaş
Pin