Miley Cyrus: Bir Erkekle Evlenmiş Olmam Beni Hetero Yapmaz

 Miley Cyrus: Bir Erkekle Evlenmiş Olmam Beni Hetero Yapmaz
Digiqole ad

LGBT topluluğunun en büyük destekçilerinden Miley Cyrus, Vanity Fair’e verdiği röportajda uzun süredir birlikte olduğu Liam Hemsworth ile evlilik kararının arkaplanını açıkladı.

Çiftin evi, geçtiğimiz haftalarda çıkan bir yangın nedeniyle yerle bir olmuştu.

“Evimizi kaybetmek bizi evlilikten daha fazla etkiledi. İnsanların evlenmek için sahip oldukları motivasyonlar kimi zaman eski bir kafa yapısına ait olabiliyor fakat ben bizim için böyle olduğunu düşünmüyorum.”

“Hatta bunu bazı şeyleri yeniden tanımlamak olarak düşünebiliriz. Kuir olarak heteroseksüel bir ilişki içinde olmanın neye benzediğini mesela. Olduğum kişi olmaktan gurur duyuyorum ve kuir kimliğimi seviyorum.”

Şarkıcı, 2016 yılında panseksüel olduğunu açıklamıştı.

“Demek istediğim şu ki, insanlar insanlara aşık olur. Cinsiyete, görünüşe ya da başka kalıplara değil. Benim aşkım ruhani bir seviyede. Cinsellik ile alakası yok. Yeni nesil birlikteliklerin de böyle olduğunu düşünüyorum. Seks, ilişkinin çok küçük bir parçası. Cinsiyet ise çok daha küçük.”

Cyrus, Hemsworth ile olan ilişkileri hakkında yazmış olduğu açıklamayı da gündeme getirdi.

“Özgürlüğe bu kadar önem veren ve LGBT topluluğunun gurur dolu bir üyesi olarak, ilişkinin tanımını yeniden yapmanın bana ilham vereceğini düşündüm. Cinsellik ve cinsel kimlik, ilişkinin kendisinden tamamen bağımsız şeyler.”

“Düğünümde bir elbise giydim, çünkü canım öyle istedi. Saçımı düzleştirdim, çünkü canım öyle istedi. Bu beni bir anda ‘kibarcık hetero’ yapmaz.”

“İlişkim benim için çok özel. Evimde gibi hissediyorum. Neresi olursa olsun. Fakat bu benim kim olduğumu etkileyecek anlamına gelmiyor.”

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin