Milyarlarca İnsan Seni Doyuramadı Mark Zuckerberg! Bizi Mahvettin! Teşekkürler!!

 Milyarlarca İnsan Seni Doyuramadı Mark Zuckerberg! Bizi Mahvettin! Teşekkürler!!
Digiqole ad

Nasıl başlasam, bu yazımı ne şekilde toparlayıp noktalasam bilemiyorum. Tek bildiğim Gmag ekibi olarak oldukça üzgün olduğumuz! Son 2-3 aydır Facebook sayfamızın etkileşimleri çok sert oranında inişler yaşadığında: ‘Acaba biz de mi bir problem var? Neden böyle oldu?’ sorularıyla boğuşurken öğrendik ki Facebook’un yeni yönetmeliği gereği, sayfalardan paylaşılan haberleri, sayfayı beğenen ve takip eden okuyucuların sadece %45’ine gösteriyormuş! Biz tabi ‘Ne yapalım buna da şükür o zaman, artık %55’lik bir kısım haberleri belli bir süre sonra, veya siteye giriş yaparak okuyacak’ dedik.

Demez olaydık!

Son 1 haftadır haberlerimizi kimsenin görmediğini anladığımızda ise tam bir şok yaşadık! Yani şöyle ki; biz Gmag olarak günde 6 yeni haber çıkıyoruz, bu haberleri size ulaştırmak adına tüm sosyal medya hesaplarımızdan çıkıyoruz, paylaşıyoruz. Lakin, meğersem bu son 3 haftadır haberlerimizin hiçbiri takipçilerimizin, Facebook sayfamızı beğenen okuyucularımızın ana sayfasına düşmüyormuş! ve düşmeyecekmiş de!

Kısaca Facebook artık herkese şöyle diyor;

‘Çıktığınız tüm haberlere reklam vermek zorundasınız! Paranız yoksa, haberlerinizi takipçileriniz, okuyucularınız Facebook üzerinden göremeyecek’!

Ya verecek, ya vereceksiniz!

O kadar üzgünüz ki…

Neden mi? Çünkü biz LGBT yayını olduğumuz için maalesef, markalar sağolsunlar, LGBT’lere oynayıp, fakat iş ortaklık kurmaya, destek vermeye geldiğinde Casper hayaleti misali buhar olup uçtukları için, üzgünüz ki her haberimize ayıracak bir bütçemiz yok. Bu nedenle bizi seven, bunca zamandır destekleyen, Van’dan, Elazığ’a, Adana’dan Samsun’a kadar Türkiye’nin her yerinden okuyucularımıza haberlerimizi ulaştıramamak, kendimizi ifade edemeyecek olmak bizi mahvetti, yıktı ve üzdü.

Peki ne yapabiliriz?

Ama biz mücadelemize devam edeceğiz. Bilirsiniz bizi, öyle hemen vazgeçmeyiz. Şimdi artık sıra sizde. Bizi eleştirdiniz, kızdınız, yeri geldi sevgilerinizi destek mesajlarınızı asla esirgemediniz, yazdınız. Bunun için minnettarız. Anasayfanızda haberlerimizi artık göremeyeceğiniz için, sanmayın ki yayınımız durdu, site üzerinden haberlerimizi Facebook‘tan paylaşabilirsiniz. Attığımız maillere bir karşılık gelirse, ve sorun çözülene kadar siz Gmag sayfamıza girerek haberleri okuyup paylaşabilirsiniz.

Bunun için çok üzgünüz..

Milyarlarca insan ve marka sanıyorum ki Mark Zuckerberg‘i doyuramadı! Paraya ihtiyaçları olduğu için yazık, kıyamayız!

Sayfamızı beğenip, paylaşmak isterseniz.

Öneriler

1 Comment

  Avatar
 • Zuck’ı s*ktir edin. Facebook’ta görünmeye çalışmak yerine Facebook sizde görünmeye çalışsın.

  Bence rest çekin. Facebook’ta paylaş falan butonlarını sitenizden kaldırın.Gerekirse Facebook sayfanızı silin. Mail kutusu koyun aşağıya, millete gönderin haftalık ya da günlük haberlerinizi.

  Peki Facebook neden sizde görünmeye çalışsın ki? Facebook’un sizden haberi olacak mı? Tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok misali gibi mi olacak bu yaptığınız?

  Gerçek şu ki siz bildirene kadar Facebook’un bundan haberi olmayacak. Söyleyin ve gerekeni yapın. Geri adım atacaklarına eminim. Çünkü onlar domino taşlarının farkında.

  Sevgilerle

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

92 Paylaşımlar
Paylaş92
Tweetle
Paylaş
Pin