Mısırlı Din Adamı:”Eşcinsellere Zarar Verilmesi Kabul Edilemez”

 Mısırlı Din Adamı:”Eşcinsellere Zarar Verilmesi Kabul Edilemez”
Digiqole ad

Mısırlı din lideri eşcinsellere yönelik saldırıları kınadı fakat hala günah olduğuna inandığını belirtti.

Mısır müftüsü eşcinsellik İslam’da günah olsa da eşcinsellere zarar vermenin kabul edilemez bir durum olduğunu söyledi. Shawqi Allam’ın Alman basınından  Süddeutsche Zeitung ile yaptığı röportajda Orlando Katliamını ve LGBT bireylere yönelik diğer saldırıları kınadı.

Mr. Allam ‘’Evet, eşcinselliğe İslam’da izin verilmez fakat bu kimseye eşcinsellere zarar verme ve yasaları kendi ellerine alma hakkını vermez.’’ dedi.  ‘’Dinde eşcinselliği bir günah olarak görsek bile bu bize bir başkasını yaralama özgürlüğü tanımaz. Her kişi eşit şekilde zarar verilemezdir. Orlando’da olanların hiçbiri kabul edilemez.’’ sözlerini ekledi.

Mısır’da eşcinselliği tamamen yasaklayan bir yasa yok fakat LGBT ahlaken aşağıda görülüyor. Bu durum eşcinsellerin tutuklanma veya yaralanmaktan korkma sebebiyle kimliklerini gizlemesine neden oluyor.

47331634.cached

Mr. Allam’ın ılımlı İslam’ın bir parçası yorumları Mısır için oldukça önemli bir kilometre taşı olma özelliği taşıyor.

Şeriat hukukunu radikal bir biçimde savunan IŞİD Orlando Katliamı’nın liberal eşcinsellere yönelik bir nefret saldırısı olduğunu belirtmişti.

Orlando Katliamının gerçekleştiği gün papaz Roger Jimenez Orlando Katliamında ölen ve yaralananlar için silahlı saldırıda kurbanlarına yönelik yas tutmayacaklarını cemaate vaaz vermişti.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin