Moda Dünyasındaki Tabuları Yıkan 7 Büyük Beden Model İle Tanışın

 Moda Dünyasındaki Tabuları Yıkan 7 Büyük Beden Model İle Tanışın
Digiqole ad

“Kas Gücü” bölümümüze hoşgeldiniz!

Konu moda olduğunda büyük beden erkekler pek de sevilmez. Bu konuda dürüst olabiliriz ve bunu söylememiz önemli. Her ne kadar kadınlarda bu durum birçok gelişim göstererek değişmeye başlamış olsa da, yapılı insanların mankenlik yapması moda dünyasında pek sıcak karşılanmamıştır. Bu değişimi biz de destekliyoruz ve IMG’nin yaptığı son değişimlerden sonra, sonunda erkeklerde de farklı “beden”ler görebileceğiz gibi duruyor.

Dünyanın en çok bilinen mankenlik ajanslarından biri olan IMG, 2016’da bir tek Zach Miko’yu içeren “Brawn”ı yayınladı. Bu zamana kadar geçen üç yıllık sürede, Express, Nordstrom, ASOS, Tommy Hilfiger gibi markalarla çalışan mankenleri de ekleyerek kurul, toplam yedi kişiye ulaştı. Bu isimlerin arasında endüstrinin Big & Tall fashion şeklinde adlandırdığı, bel ölçüsü bir metre civarı olan önemli isimler bulunuyor. Her ne kadar bu, Amerikalı erkekler için ortalama bir ölçü olsa da, bu mankenlerin boylarının 185  ve 2.05 santimetre arasında değiştiğini göz önünde bulunduralım.

The Cut’ın yayınladığı yeni bir rapora göre bu endüstri yıl geçtikçe büyüyor. İşte yukarıda bahsettiğimiz modeller:

Zach Miko

Karşınızda her şeyi başlatan yüz! Önceden aktörlük yapmış Miko, IMG’nin “Brawn”ına katılan ilk isim. Target, Nordstorm, Uniqlo, Levi’s ile çalışmış olmasına rağmen ayrıca kendisi bir yazar.

Jon Toth

Sahadan stüdyoya: Jon Toth, New York Jets’in yan hakemi.

Matt Wirken

Manken seçmeleri farklı yerlerden yapılmaya devam edilmiş çünkü artık Brooks Brothers için modellik yapmış olan Wirken, aslında profesyonel bir rugby oyuncusu.

Nemar Parchment

ASOS ile yükselen, Birleşmiş Krallık’ı temsil eden Nemar, moda kariyerine aslında asistan olarak başladı.

Hunter Westfall

Daha önceden Division 1’de futbol oyuncusu olan bu iki metre boyundaki yakışıklı, aynı zamanda bir ‘kişisel fitness’ işi yöneticisi. Bu da doğal olarak, Destination XL, Old Navy ve Joseph A. Bank. için çalışmış olmasından kaynaklı.

Myles David

David’de diğerleri gibi Levi’s’ın fotoğraf çekimlerinde yer aldı.

Bill Hailey

Her ne kadar Bill, Instagram’da moda işleriyle ilgili şeyler paylaşmasa da kendisini oldukça meşgul tutan ama harika görünen bir işi var: Özel şeflik!

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

28 Paylaşımlar
Paylaş28
Tweetle
Paylaş
Pin