fbpx   .  

Mr. Gay World’ün Şampiyonu Güney Afrikalı Louw Breytenbach İle Tanışın

Bu yılın başlarında, kendini erkek olarak tanımlayan herkesin uluslararası yarışmalarda rekabet etmesine izin vermek için mevcut politikalarını değiştirmeye yönelik manşetlere çıktıktan sonra (trans erkekler için çığır açan ve kapsayıcı bir hareket), Mr. Gay World yarışması en yeni kazananını taçlandırdı ve bu kişi, Güney Afrikalı kalp hırsızı Louw Breytenbach’tan başkası değil!

Güney Afrika’daki bir profile göre, 32 yaşındaki Johannesburglu, ülke tarihinde tacı evine götüren üçüncü ve on yıldan fazla bir süredir bunu yapan ilk kişi! 2012 yılında Boksburg drama okulunu kurduktan sonra, Breytenbach aynı zamanda Güney Afrika Ulusal Sanat Derneği’nin yönetmeni ve oyuncu adayları için bir yetenek geliştirme organizasyonu olan LALT Büyüme Evi’nin sahibi. Tutkulu bir ruh sağlığı savunucusu olan Breytenbach, bu yıl online olarak gerçekleşen Mr. Gay World’de Bay Fotojenik, İzleyici Seçimi 2021 ödüllerini de kazandı.

Breytenbach yaptığı açıklamada, “12 yıl önce üçüncü kez intihar etmeye çalıştım. 2,5 yıl önce çok konuşulan ve bir ruh sağlığı merkezine yatmama sebep olan, hayatımı değiştiren bir trafik kazası geçirdim” dedi. Mr. Gay World’ü kazanmadan önce hayatında karşılaştığı mücadelelerden bahsederken: “Sonra kilo mücadelem ve kapanan işyerlerim oldu ve o kadar çok kişinin şok olmasına rağmen, geçimimi sağlamak ve personelime istihdam sağlamak için evleri temizledim. Bir kanser korkusu bile atlattım” diye belirtti.

 

https://www.instagram.com/p/CV2eFtPNKzH/?utm_medium=copy_link

“HİÇBİR ZAMAN DENEMEYİ BIRAKMAYIN. HİÇBİR ZAMAN SAVAŞMAYI BIRAKMAYIN. HİÇBİR ZAMAN İNANMAKTAN VAZGEÇMEYİN. Gelecekteki benliğiniz, bugünün mücadelesini geçmenize bağlı. Çok değerlisiniz.”

“Bunu mümkün kılan herkese çok müteşekkirim!” Breytenbach, destansı Mr. Gay World galibiyetinin ardından duygusal bir Instagram açıklamasında şöyle yazdı:

 

“Taç on yıl sonra ilk kez Afrika’da! Dünyada 69 ülke hala eşcinselliği suç sayıyor ve bunlardan 29’u Afrika’da. Bunu değiştirmek ve mevcut hayır kurumlarımla birlikte buna meydan okumak için itici bir güç olmak istiyorum.”

“Tanrıya, aileme, arkadaşlarıma, hayranlarıma, destekçilerime, muhteşem sponsorlarıma, yönetimime ve beni neşelendiren takipçilerime çok teşekkür ediyorum. Bu ödül hayatımı oldukça etkiledi ve başkalarını etkilemek için yeterince güçlü bir lider olmayı umuyorum.”

“İşte özgürce, yüksek sesle ve cesurca seven herkese. Bunu biz yaptık.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.