fbpx   .  

Muazzam Bir Orgazm İçin En İyi 18 Lezbiyen Seks Pozisyonu

Vajinası olan kişilerin seks yapması söz konusu olduğunda, ortada çok fazla yanlış bilgi var. Mesele şu ki, tipik olarak erkeklerin zevkini merkeze alan ana akım öğretilere rağmen, kadınlar arasındaki seks harika ve tatmin edicidir.

Kadınlar ve kadınların hazzı konusunda uzmanlaşmış bir seks eğitimcisi olan Doktor Wendasha Jenkins-Hall, “Hetero ve penis merkezli kültürümüz nedeniyle, çoğu kişi vajinal veya anal seksin cinsel tatmin için zorunlu olduğuna inanıyor” diyor. “Ama klitorisin rolü burada çok önemli, çünkü klitorisin tek amacı ve işlevi zevktir.”

 

Harika haber! Lezbiyen seks klitoris ve diğer erojen bölgeleri öncelik haline getiriyor.

Jenkins-Hall, “Seks yapan lezbiyenler, vajinası olan çoğu insanın orgazma ulaşmak için klitoral uyarıya ihtiyaç duyduğunu bilir” diyor. Ve bu çok tatmin edici çünkü bu dışsal zevki öne ve merkeze koyuyor.

 

Ancak bu, herkesin burada öğreneceği bir şey olmadığı anlamına gelmez. Elbette, lezbiyenler bu zevk uyandıran tekniklere en çok güvenme eğilimindedir, ancak vulva sahibi herkes: biseksüel kadınlar, panseksüel kadınlar, kuir kadınlar ve hatta cis heteroseksüel kadınlar, bu pozisyonları cinsel rutinlerine ekleyerek orgazma ulaşabilirler. Bu pozisyonlar, kadının veya vajina sahibi kişinin cinsel deneyimi sırasında hak ettiği tüm ilgiyi görmesini sağlar ve aynı zevki vajina sahibi partnerine de sunabilir.

İşte uzmanların tam da bunu yapmanıza yardımcı olacağını söylediği 18 lezbiyen seks pozisyonunu ve bunları bir adım öteye taşımak için ipuçlarını ve püf noktalarını keşfedin.

69

Jenkins-Hall, “Bu klasikleşmiş ve gerçek bir pozisyon” diyor. “69 pozisyonu, her iki partnerin de aynı anda klitoral uyarı vermesini ve almasını sağlar.” Daha fazla ayrıntıya ihtiyacınız varsa şöyle açıklayalım: Biriniz diğerinin üzerine zıt yönde yatıyor. Bu şekilde, ikinizin de ağızları da birbirinizin bacaklarının arasına iniyor.

Uzanarak 69

Profesyonel ipucu: Jenkins-Hall, 69 sırasında kimin zirvede olduğunu değiştirebilir veya ikiniz de yatarak 69 pozisyonu için yan yana uzanabilirsiniz diye açıklıyor. Birinin vücudunun ağırlığını kendi üzerinizde hissetmekten hoşlanmıyorsanız bu sizin için biraz daha rahat olabilir.

Queening (Yüze Oturma)

Jenkins-Hall, “Bu pozisyon temelde eşinizin yüzüne yapılan kovboy kızı (cowgirl) pozisyonudur ” diyor. “Bu harika çünkü doğrudan klitoral uyarım sağlıyor ve partnerinizden aldığınız zevke odaklanabiliyorsunuz.” Üstteki kişiyseniz, uyarınızın hızını, ritmini ve hareketini kontrol etme olanağına da sahipsiniz, ki bu her zaman bir artı.

Jenkins-Hall, “Bu pozisyon, yaramaz hemşire veya talepkar dominatrix gibi roleplay yaparken de işe yarar” diye açıklıyor. Hayal edin: En üsttesiniz ve tam kontrol sizde, kendinizi güçlü bir kraliçe gibi hissediyorsunuz ya da alttasınız, eşiniz ağzınıza ve dilinize sürtmekten her türlü zevki alıyor. İkisi de oldukça ateşli geliyor kulağa.

Doggy Style

Jenkins-Hall, “Doggy tarzı seksten zevk alanlar sadece heteroseksüel çiftler değildir” diyor. “Bir strap-on ile vajinası olan iki kişi de bu pozisyonun tadını çıkarabilir.” Alıcı eş, arkadan okşama sırasında klitorisini parmaklarıyla veya bir vibratörle uyarabilir, diye açıklıyor. Ve aktif roldeki eş, elleri veya parmak vibratörü ile kendi meme uçlarını uyarabilir. Not: Derin penetrasyondan hoşlanıyorsanız, bunu seveceksiniz.

Ve eğer penetrasyondan hoşlanmıyorsanız, bu pozisyon yine de zevkli olabilir. Herhangi bir yere herhangi bir şey sokmadan birbirinize sürtünebilir ve sürtebilirsiniz. Arkadaki kişi olarak, uzanıp partnerinizin klitorisine veya meme uçlarına masaj yapabilir veya onlar önünüzde gidip gelirken saçlarını çekebilirsiniz.

All Fours (Dört Ayak)

Hayır, daha fazla doggy style değil. Seks uzmanı, yazar, podcast yayıncısı ve Astroglide’in yerleşik seksoloğu Jess O’Reilly, dört ayak pozisyonunda siz veya eşiniz dört ayak üzerindeyken diğer kişi de arkadan oral seks yapar, diyor. Bu size alışık olduğunuzdan farklı bir açı sağlar ve alıcının poposuna masaj veya anal penetrasyon için kolay erişim sağlar, eğer istediğiniz buysa.

The Slide (Kaydırak)

O’Reilly, bu sefer “eşinizin sırt üstü yatarken altınızdan kayarak ileri geri gitmesini sağlayın” diye açıklıyor. Dört ayak üzerinde kalabilirsiniz, ancak vulva ve klitorisinize “daha iyi erişim için kollarınızı öne uzatın ve alt kısmınızı yukarı kaldırın”. Bu şekilde, siz ellerinizin ve dizlerinizin üzerindeyken eşiniz altınızda olacak ve onlara klitorisinize arkadan yaklaşmak için farklı bir açı verecektir.

The Delegator (Yönlendirici)

O’Reilly, “Bir sandalyeye veya yatağın kenarına dik oturun ve bacaklarınızı geniş açın” diyor. “Eşinizin bacaklarınızın arasına girmesini sağlayın ve dizlerinin altına bir yastık koyun (ki bacakları acımasın). Bacaklarınızı yukarı kaldırın, açıyı ayarlamak için eşinizin boynuna ve omuzlarına sarın ve onları yönlendirmek için kalçalarınızı kullanın”.

The High Riser (Yükselme)

Bu pozisyon için uzanın ve boynunuzu desteklemek için başınızın altına bir yastık koyun. O’Reilly, “Eşinizin göğsünüze, ayaklarınıza bakacak şekilde oturmasını sağlayın” diye açıklıyor. Partneriniz eğilince dilinizle ona oral seks yapabilirsiniz böylelikle. Bir molaya ihtiyacınız varsa, küçük bir vibratör kullanmaktan çekinmeyin (bu durumda daha küçük bir oyuncak, eşinizin vulvası zaten yakın olduğundan daha iyi olacaktır).

Misyoner

Misyoner gibi belirli pozisyonlar heteronormatif bir üne sahip olsa da, gerçekten herkesin yapabileceği bir pozisyon. Jenkins-Hall, eşinizi penetre etmek için bir strap-on kullanmanızı öneriyor. Bütçenize uygun değil ise bunun yerine parmaklarınızı kullanın.

İkili Misyoner

Jenkins-Hall, “Çift taraflı dildolar eşzamanlı penetrasyona izin veriyor” diye açıklıyor. Kendinize bir tane alın, her iki tarafa da kayganlaştırıcı sürün ve ikiniz de zevkin doruklarına çıkın. Oyuncağı kullanırken birbirinizin gözlerinin içine bakın, birbirinize dokunun ve daha fazlasını yapın.

Seksi Kaşıklama

Birbirinize sarılın. Büyük kaşık kim ise, küçük kaşığa uzanıp dokunabilir. Öndeyseniz, poponuzu partnerinize sürtebilir, saçlarını çekiştirebilir, parmaklarını emebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Seks uzmanı ve All The F*cking Mistakes: a guide to sex, love and life kitabının yazarı Gigi Engle: “Bu, penetrasyon için harika bir pozisyon” diyor. Ayrıca, çok zor da değil. Büyük kaşık bir strap-on takabilir ve küçük kaşığa arkadan zevk almak için kullanabilir. Ve kayış strap-on sizlik ideğilse, Engle bir parmağın da işe yarayacağını söylüyor. Hazır bu pozisyondayken, yüzleriniz birbirine çok yakın olduğu için, biraz konuşmayı denemekten çekinmeyin. Partnerinizle yapmak istediğiniz her şeyi onların kulağına fısıldayın.

Thigh Town

İkiniz de dizlerinizin üzerine çökün ve birbirinizin kalçalarına yaslanın, böylece çapraz olsunlar. Hem klitoris hem de vulvalarınız birbirininizin kalçalarına dayanmalı, böylece birbirinizi öperken ve yalarken istediğiniz kadar hızlı sürtünebilirsiniz. Engle, burada birbirinizin memeleriyle oynamak için birçok fırsat olduğunu söylüyor. Ve eğer BDSM ile ilgileniyorsanız, boğma veya saç çekme ile bir dominant/pasif dinamiği yaratmayı deneyebilirsiniz.

Bir değişiklik için, özellikle birinizin sırt problemleri varsa, Engle bu pozisyonun açısını değiştirmenizi öneriyor. Sırtı hassas olan eşin yatakta düz bir şekilde uzanmasını sağlayın, ardından diğer eş, baldırları eşinin bacakları arasında olacak şekilde dört ayak üzerinde durabilir.

Makaslama

Makaslama oldukça eski ama güzel bir pozisyon. Partnerinizin yan yatmasını sağlayın ve ardından klitorisiniz aynı hizada olacak şekilde bacaklarını iki yana açın. McDaniel, “Hareket edin, titreyin, keşfedin ve pozisyonu bozma konusunda fazla endişelenmeyin” diye açıklıyor. Bir kere hazırsanız, istediğiniz kadar sürtünün!

Sarılma

Partnerinizi bir sandalyede, yerede ya da yatakta çapraz şekilde oturtun ve kucağına oturun, böylece ikiniz de birbirinize dönük olacaksınız. Bu pozisyon, oldukça samimi bir yakınlık yaratırken, her ikinize de birbirinizin cinsel organlarına erişim sağlar. Engle, daha önce bahsettiğimiz çift uçlu dildonun bu pozisyon için harika olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, yalnızca biriniz penetrasyon istiyorsa, strap-on da kullanabilirsiniz.

Ayakta

Partneriniz diz çöküp size oral seks yaparken dik durun ve duvara yaslanın. Aşağıdayken biraz daha fazla rahatlığa ihtiyaçları varsa, dizlerinin altına bir yastık koyduklarından emin olun.

Bu, roleplay yapmak için harika bir pozisyon, diyor Engle. Dizlerinin üzerindeki kişi mutlaka itaatkar olmak zorunda değil. Ayakta duran partneri bağlayarak BDSM ile denemeler yapabilirsiniz.

Arkadan

İkiniz de ayaktayken, bir kişinin arkasını dönmesini ve dengesini sağlamak için ellerini duvara koymasını sağlayın. Ardından, diğer partner öne doğru uzanarak meme uçlarını ve klitorisi uyarabilir.

Engle, pasif partner tahrik olmaya başlayınca, penetrasyon başlatmayı düşünebilirsiniz, diyor. Sadece başlangıçta bunu yapmak çok zor olabilir, ancak ikiniz de biraz tahrik olduysanız duvara yaslanan partner üzerinde bir strap-on kullanabilir.

Yüz Yüze

Halihazırda ayakta olduğunuza göre, eşinizin yüzünü duvara çevirerek yüz yüze olmanızı sağlayın. Birbirinize sürtünmek ve istediğiniz her şeyi yapabilmek için bacaklarınızı birer birer kaldırın.

Boy farkınız mı var? Engle’ın bir tavsiyesi var. Partnerinizi yatağa taşıyın, diyor, böylece tam istediğiniz gibi aynı hizaya gelebilirsiniz. Ayrıca, dengenizi korumaya çalışmıyorsanız, birbirinize sürtünmek daha kolay olacaktır.

Doruğun Zirvesi

Belinizi kaldırmak için altına sert bir yastık koyun. Bu, partnerinize üzerinizdeyken ikinize de daha rahat bir açı verecektir. Engle, penetrasyon istiyorsanız, bunun G noktası uyarımı için de ideal bir açı olduğunu söylüyor. G noktasına ulaşacak kavisli bir vibratör veya dildo alın. Partneriniz bunu sizin üzerinizde kullanırken, aynı anda klitorisinizi uyarmak için elinizi kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.