.  

Mutsuzken İzlenebilecek En İyi 8 LGBT Filmi

1 Love, Simon (2018)

Yönetmenliğini Greg Berlanti’nin yaptığı bu romantik komedi, her LGBT tarafından en az bir defa izlenmeli. Her ne kadar başroldeki Nick Robinson mümkün olduğunca heteroseksüel çizgisini korumaya çalışmış olsa da, keyifli bir yapım.

 

Gay ya da heteroseksüel olması farketmez, bir gerçek var ki o güzel gözleri ve tatlı sesiyle Nick gerçek bir sanat eseri.

 

2 Pride (2014)

LGBT temalı yapımların çoğu depresif, kabul edelim. Oysa Pride, gerçek bir şölen! Bu bir spoiler değil o yüzden rahat rahat söyleyebiliriz.

Filmin sonunda LGBT aktivistleri Londra’daki Westminster Köprüsü’nde coşkulu bir şekilde yürüyor. Dünyanın en harika görüntüsü olabilir.

Gerçek bir hikayeden esinlenilen filmde, İngiltere’nin LGBT tarihi ele alınıyor.

3 The Next Best Thing (2000)

Madonna’nın oyunculuk kariyeri genelde alay konusu olduğu için görmezden geliniyor, ancak bu izlenecek bir şeyler yok demek değil. Zira kendisinin 1997’de Altın Küre ödülünü kazanmışlığı var.

The Next Best Thing ise, Madonna’nın canlandırdığı Abbie karakteri, gay arkadaşına sürekli sataşıyor. Abbie’nin gay kankası Robert ise Rupert Everett tarafından canlandırılıyor. İkili maceradan maceraya koşuyor.

4 The Adventures of Priscilla: Queen of the Desert (1994)

Priscilla, iki drag kraliçesi ile bir trans kadının Avustralya’daki seyahatini anlatıyor. Hugo Weaving, Guy Pearce ve Terence Stamp, muhteşem oyunculukları ile dikkat çekiyor.

Bu efsane yapımın el değmeden kalmasını tercih ederiz ancak, Priscilla’ya yeni bir versiyon çekilme ihtimali bir hayli yüksek.

5 G.B.F. (2015)

Love, Simon yokken, G.B.F benzer bir motivasyonla çıkmıştı. Filmde dışlandıktan sonra popülerliği tavan yapan liseli bir gencin hikayesi anlatılıyor.

Gay oyuncu Michael J. Willett’in Tanner rolünde yer aldığı filmde okulun popüler kızları ise Sasha Pieterse, Andrea Bowen ve Xosha Roquemore tarafından canlandırılıyor.

6 This Is Everything: Gigi Gorgeous (2017)

Gigi Gorgeous, dünyada parmakla gösterilebilecek örnek figürlerden bir tanesi – ve bilmeyenler için kendisi trans bir kadın. YouTube ve Instagram’daki popülerliğine ulaşırken yaşadıkları, inişleri ve çıkışları anlatılan Gigi gerçek bir ilham kaynağı.

7 The Object of My Affection (1998)

Paul Rudd… 90’ları yaşayanlar bilir, bu adam bir harikaydı. 1994’te Clueless’ta canlandırdığı Josh karakteri, ve bu filmdeki George karakteri… Kelimelerle ifade edilemez.

George, gay bir karakter ve sevgilisi Robert (Tim Daly) ile ayrıldıktan sonra Nina Borowski’nin (Jennifer Aniston) yanına taşınıyor. Bu esnada Nina, hamile kalıyor ancak bebeğin babasıyla ayrılma kararı alıyor. Nina ve George, olaylar ilerledikçe yakın bir dostluk geliştiriyor.

8 My Best Friend’s Wedding (1997)

Ah, bir başka klasik. My Best Friend’s Wedding’de gay bir erkek ile heteroseksüel bir kadının düğün basmasına yardımcı oluyor. Daha çılgın ne olabilir!

Evet tüm hikayenin içinde küçük bir detay ve hikaye heteroseksüel bir kadının hikayesi. Ancak bu yine de üzgün zamanlarda sizi güldürecek, modunuzu yükseltecek bir yapım olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.