Ne Zaman Boşanacaksın da Evleneceğiz?

 Ne Zaman Boşanacaksın da Evleneceğiz?
Digiqole ad

“Neden metres oldular? Neden metres tuttular? Kadın, erkek, LGBTİQ metreslere dair ne çok hikaye dinledim! Hepsi gerçek ve yanıbaşımızda. Saklanan bir konu bu. Oysa var! Hiç merak ettiniz mi? Metresler nelere razı oluyor? Sadece, tek tip, heteroseksüel bir evlilik modeli varmış gibi yüzeyde.

Şöyle bir aralayınca işler hiç de öyle göründüğü gibi çıkmadı. Arkadaşlarımız potansiyel metresler mi? Gün içinde temas ettiklerimiz, ‘saçmalama’ diye susturduklarımız, bir anlığına da olsa yaşananları sezenler mi acaba? Klişelere tav olmak istemesem de görünen köy kılavuz istemiyor. Yüzyıllardır hep aynı olaylar mı yaşanıyor? Eğer öyle ise neden hâlâ işin içinden çıkamıyoruz? Görünenin ardı nasıl?

kitap_kapakMetres, manita, karı, kuma… En dürüstü, en sarmalayanı, en dindireni, en uçuranı hangisi? Erkek, herif, abi, adam, çocuk… Bu kelimeleri kullandık ilişki(leri)mizden bahsederken. Her birimizin hikayesi farklı. İyi ki de öyle! Neyin peşindeyiz? Kime, ne iyi geliyor? Neden bazı ilişkilerimizi gizleme ihtiyacı duyarız? Mahkûm etmeden, yargılamadan metresleri dinledim. Olmakta olanlara ‘yokmuş’ gibi davranmadan…”

Bu yazı Hande Çayır’ın kitabının arka sayfasından, bu heyecanlı kitabı satın almak için tıklayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin