Haberler Televizyon

Ortalığı Kasıp Kavuran Netflix’in Yeni İspanyol Kuir Dizisi: Elite

GMag
Yazar: GMag

Aksiyon, cinayet, uyuşturucu ve HIV… Bu dizide her şey var. İspanyol dizi, izleyenlere hem nostaljik bi deneyim yaşatıyor hem de gerçek bir deneyim sunuyor.

Yanlış anlaşılmasın, dizi LGBT izleyicisi için tasarlanmış değil. Fakat yapımın içinde çok kuvvetli gay öğeleri var. 

Aron Piper tarafından canlandırılan seksi Tenis oyuncusu Ander, ve Omar Ayuso tarafından canlandırılan Müslüman uyuşturucu satıcısı Omar, ortak bir arkadaşları sayesinde tanışıyor. İki karakter tamamen farklı geçmişlerden ve okullardan gelmelerine rağmen birbirlerine aşık oluyor. Dizide, hem ikilinin bireysel hayatları hem de çift olarak yaşadıkları çarpıcı bir şekilde anlatılıyor.

Cinsel kimlikleri aileleri ve arkadaşlar tarafından yavaş yavaş anlaşılan ikili, bu süreçle tamamen farklı şekilde başa çıkmaya çalışıyor. Çok daha anlayışlı bir çevreden gelen Ander, durumu açıklamaya daha meyilli iken Omar, babası tarafından sorgulandığında her şeyi reddediyor.

Elite yazarları güzel bir iş çıkarmışa benziyor.

Çift sağlığında uzman olan Dr. Chris Donoghue, daha önce dizideki senaryo ile paralel açıklamalarda bulunmuştu: 

“Din, sosyo-ekonomik geçmiş ve ırk, kişinin özgüvenini ve açılma sürecini baştan sona belirleyebilir.”

Ander’in ailesi cinsel kimlik konusunda özgürlükçü ve anlayışlı olsa da, kariyerini bitirmek isteyen çocuklarının büyük bir tenis yıldızına dönüşmesini istiyor. 

Şu bir gerçek ki, Elite, anlatılmakla bitmeyecek bir diziye benziyor. LGBT topluluğunun yüzleştiği problemlere ince ince çok güzel işleyen dizi, kaçırılmayacak kadar güzel duruyor.

Duygusal, cinsel ve eğlenceli. Bir dizide daha ne aranabilir ki?

2 Yorum

Yorum Yaz

87 Paylaşımlar
+1
Paylaş87
Tweetle
Paylaş
Pin