Haberler Televizyon

Netflix’te Yayınlanan Riverdale, Yeni Biseksüel Karakterine Eşcinsel Tedavi Terapisi Uyguladı, Hayranlar Çıldırdı!

GMag
Yazar: GMag

Riverdale, daha geçen hafta biseksüel olduğunu açıklayan Cheryl Blossom’u eşcinsel ‘dönüştürme’ terapisine gönderdi.

Ponpon kızların lideri, bu sezonun başlarında bi olduğunu söyleyen Toni Topaz’a lisedeki ilk senesindeki en yakın arkadaşı Heather’a aşık olduğunu söylediğinde dizinin hayranları çok mutlu olmuştu.

Açıklama Cheryl’i oynayan Madelaine Petsch’in, karakterin kesinlikle hem erkeklerle hem de kadınlarla ilgilendiğini söylediği için önceden görülmüştü.

Biseksüel ışığıyla öne çıkan duygusal bir sahnede Cheryl, Toni’ye cinselliğiyle ilgili açılmıştı. Toni ve Cheryl, Crazy Ex-Girlfriend’deki Darryl Whitefeather ve Jane the Virgin’deki Adam’la birlikte geçtiğimiz sene biseksüel olduğunu açıklayan Netflix karakterleri arasına girmişti.

Göz yaşlarını sel edip akıtan sahne, aynı zamanda Cheryl’la Toni’nin birlikte olacağı uzun süreli hayran teorisine inanan izleyicileri de çok heyecanlandırmıştı. Bu teori ikili bir yatağı paylaşıp öpüşmek üzereyken Cheryl’in büyükannesi Rose merdivenlerden düştüğünde yarım kalınca daha da güçlendi.

Ancak iki kızın bir araya gelme ihtimali kızın saçlı River Vixen sözde ‘belalı gençler için bir ev’ olan Sisters of Quiet Mercy’de tıkılı kalınca şüpheye düştü. Oradayken kız kardeşlerden birisi korkmuş Cheryl’a evin ‘tüm edepsiz ve ona doğal olmayan düşünceleri aşılayan’ şeytanlardan temizleyeceğini söyledi.

Hademelerden birisi kendisine kocaman bir şırınga verirken ekledi:

“Bugün, dinlen. Yarın asıl iş -dönüştürme- başlayacak.”

Cheryl’i terapiye zorlayan annesi Penelope’nin, kontrol etmeye gelen Toni’ye Cheryl’ın İsviçre’de bir yatılı okula gönderildiği yalanını söylemesi ise Cheryl/Toni (Choni) ilişkisini destekleyenler için durumu daha da kötüleştirdi.

Bekleyeceğiniz gibi Cheryl’in eşcinsel tedavi terapisi veren bir yere kapatılması Riverdale hayranlarını dehşete düşürdü. Twitter’da konu hakkında binlerce tweet atan hayranlar resmen deliye döndü.

Kimileri Cheryl’ın önce erkek kardeşinden koparıldığını, neredeyse tecavüze uğradığını ve öldürüldüğünü, ailesinden aldığı tüm sevgiden mahrum kaldığını ve dizinin yazarları tarafından işkenceye maruz bırakıldığını söyledi. Kimisi ise böyle bir sahnenin ne Netflix’te, ne de bu dizide yer almaması gerektiğini, çok gereksiz olduğunu belirtti.

Araştırmacılar ABD’de yaşları 18 ile 59 arasında değilen 698.000 LGBT yetişkinin dönüştürme terapisine göğüs germek zorunda kaldığını ortaya koydu. 

Nefret dolu uygulama 9 ABD eyaletinde ve Washington D.C’de yasadışı. 

 

 

 

 

Yorum Yaz

8 Paylaşımlar
+1
Paylaş8
Tweetle
Paylaş
Pin