Netflix’ten Eşcinsel TV İkonu Ryan Murphy’e 300 Milyon Dolar!

 Netflix’ten Eşcinsel TV İkonu Ryan Murphy’e 300 Milyon Dolar!

Ryan Murphy, co-creator and executive producer of “American Horror Story,” poses at the premiere of the FX television series, Monday, Oct. 3, 2011, in Los Angeles. The first episode of the series airs on Wednesday. (AP Photo/Chris Pizzello)

Digiqole ad

TV ikonu Ryan Murphy tebrikleri kabul etmeye hazırlanıyor çünkü Glee ve American Horror Story’nin yaratıcısı, dizi devi Netflix’e katılıyor. Şirket, açıklamayı geçtiğimiz gün yaptı ve New York Times’a göre anlaşmanın bedeli 300 milyon dolar olacak. 

Daha önce 21st Century Fox’la anlaşmalı olan Ryan Murphy’nin şirketi Ryan Murphy Productions geçtiğimiz sene Feud isimli bir hit daha çıkarmıştı. Dizide Hollywood yıldızları Jessica Lange ve Susan Sarandon, yine Hollywood efsanesi olan Joan Crawford ve Bette Davis’i canlandırmışlardı.

Murphy’nin yaptığı açıklamada ne kadar istekli olduğu açıkça görülüyor:

“Bugünü asla unutmayacağım. Ben 1989’da cebinde 55 dolarla Hollywood’a gelmiş gay bir çocuğum. O yüzden hayallerimin kristalleşmesi ve bu şekilde elle tutulur olması beni çok duygulandırıyor ve hatta ağır geliyor. Netflix’ten Ted Sarandos, Reed Hastings ve Cindy Holland’a bana ve kadınları, azınlıkları, LGBT kahramanları desteklemeye devam edecek olan şirketimin geleceğine inandıkları için samimi şekilde müteşekkirim. Halihazırda devam eden programlar üzerinde Fox’taki arkadaşlarım ve meslektaşlarımla çalışmaya devam edeceğim için de gurur duyuyorum ve mutluyum.”

Netflix’teki içerik sorumlusu Ted Sarandos, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Ryan Murphy’nin dizileri zamanın görüşünü değiştirdi, türleri yeniden keşfetti ve TV tarihini değiştirdi. Mükemmellik ısrarı ve sesini çıkaramayanların sesi olması, eşsiz bir perspektiften bakması yada sadece bizi şaşırtması tür parçalayan işlerine nüfuz etmiş durumda. Nip-Tuck’tan American Crime Story’ye Glee’den American Horror Story’ye kadar bütün ürettikleri hem izleyicilerden hem de eleştirmenlerden tam not aldı. Ryan’ın hikayelerini tüm dünyaya duyurmasını desteklemek için sabırsızlanıyoruz.”

Murphy, birden fazla Emmy ve Golden Globe kazanan işlere imza attı. Darren Criss ve Ricky Martin’in oynadığı The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story bu sene vizyona girdi. Murphy şöhreti 2003 ile 2010 yılları arasında yayınlanan Nip-Tuck ile yakalamıştı. Ryan aynı zamanda Julia Roberts’ın başrolünü üstlendiği, Elizabeth Gilbert’in anı kitabı Eat, Pray, Love’ın sinema uyarlamasının yönetmenliğini de üstlenmişti.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

18 Paylaşımlar
Paylaş18
Tweetle
Paylaş
Pin