Popnografi

Netflix’ten Homofobik Instagram Yorumuna Unutulmayacak Cevap!

GMag
Yazar: GMag

Netflix ikiyüzlü yorumlara tolerans göstermeyeceğini geçtiğimiz gün Instagram üzerinden verdiği cevap ile ortaya koydu.

Platform, 13 Ekim’de yapmış olduğu paylaşıma gelen homofobik yoruma hakettiği cevabı verdi. Netflix’in son zamanlarda rağbet gören dizisi Elite’ten görüntülerin yer aldığı gönderi, ana karakterler olan Omar ile Ander’in adlarının birleşiminden oluşan “Omander” etiketi ile paylaşıldı.

Çoğu kişi tarafından heyecan ve pozitif duygularla karşılanan gönderi, bazılarında ise öfke nöbetlerine sebep olmuşa benziyor. Bazıları Netflix’e neden eşcinsellik içeren içerik ürettiklerini sorarken, bazıları ise işi terbiyesizliğe vurdu.

“Tüm eşcinseller cehenneme gidecek. Siz de bunu yedirmeye çalışıyorsunuz, hepiniz çürümüş ve pisliksiniz.”

“Eşcinsellik ölümdür.”

“Hesabımı silmenin vakti geldi.”

Netflix’in gökkuşağı emojileri ile donatarak verdiği “Pardon etrafımdaki tüm bu güzel gökkuşağının arasından duyamadım.” cevabı ise içimizin yağlarını eritti.

Aynı kullanıcının daha önce yapmış olduğu yorumlar ve “Açık görüşlüyüm ama gökkuşaklarına karşıyım.” gibi tutarsız yorumlar göz önünde bulundurulunca, Netflix’in az bile yaptığı düşünülebilir.

Yaraya tuz basar gibi, sonraki paylaşımları da kuir eksende şekillenen Netflix’e takdiri borç biliyoruz.

Atypical’in karakterlerini paylaşan Netflix sosyal medya hesabı büyük destek gördü. Dizinin ana karakterleri arasında henüz açık bir romantizm yaşanmasa da seyirciler aradaki elektriklenmenin farkında.

Yorum Yaz

92 Paylaşımlar
+1
Paylaş92
Tweetle
Paylaş
Pin