New York City GLAAD Medya Ödüllerinde Yıldız Geçidi

 New York City GLAAD Medya Ödüllerinde Yıldız Geçidi
Digiqole ad

Cumartesi gecesi, New York’taki ikonik Waldorf Astoria’da Laverne Cox’un sunuculuğunu yaptığı 27. GLAAD Medya Ödülleri gerçekleşti.

Gece hepimize iyisiyle kötüsüyle bu yılı hatırlama fırsatı sundu. Jim Obergefel, Amerika Birleşik Devletleri’nde eşcinsel evliliğin yasallaşması davasındaki baş davacı, bu yıl yaşadığımız gelişmeleri yansıtan en önemli isimlerden biri olarak gecenin öne çıkan isimlerindendi. Connie Britton ve Margeret Hoover ise sahneyi Güney Carolina’dan Tennessee’ye uzanan LGBT karşıtı yasaları kınamak için kullandılar ve bu konuda hala önümüzde uzun bir yolun bizi beklediğinin altını çizdiler.

Gecedeki öne çıkan anlardan biri ise Jennifer Lawrence’ın sürpriz bir şekilde geceye katılımı ve Robert De Niro’ya ödülünü sunmasıydı. Lee Daniels’ın dokunaklı ve şakacı sunumuyla Mariah Carey’e ödülünü takdim etmesi de izleyicilerin hafızalarında yerini aldı.

Uzun zamandır evlilik eşitliği’nin destekçilerinden biri olan De Niro ödülünü kabul ederken;

“Kesinlikle baskıcı yasaları unutmamalıyız, Güney Carolina’dakiler gibi. Bunlar bize mücadelemizin devam ettiğini hatırlatıyor ve haklarımızı korumak için daima tetikte ve atılgan olmaya zorluyor. Bu ödüle layık görüldüğüm için teşekkür ederim. Sizinle olmak ve sizi desteklemek çok büyük bir gurur. Çok mutluyum.” sözlerini sarf etti.

Mariah Carey LGBT dünyasını sevgisini dile getirdi.

” Koşulsuz sevginiz için minnettarm. … Çok teşekkür ederim, hepinize sevgi, barış ve birlik dileklerimi sunuyorum”.

Diane Sawyer ve Caitlyn Jenner da, “Bruce Jenner Röportajı” için bir ödül aldılar. Diğer kazananlar ise; Nicole Mannes, Tangerine, Cosmopolitan, Vice News ve Buzzfeed.  Kazananların tam listesi için GLAAD websitesini ziyaret edebilirisiniz.

Gecede Axel Newell, Bebe Rexha ve Fun Home sahne alırken, Andrew Rannells, Noah Galvin ve Andreja Pejić gibi isimler ödülleri takdim ettiler.

Bütün kazananları kutlar ve böyle güzel bir gece için başta CEO Sarah Kate Ellis olmak üzere tüm GLAAD ailesine teşekkür ederiz.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin