New York, Şehrin En Büyük Gökkuşağı Bayrağını Açacak!

 New York, Şehrin En Büyük Gökkuşağı Bayrağını Açacak!
Digiqole ad

Trump yönetimi LGBT’yi engellemek için uğraşadursun, New York’taki parklardan birinde şehrin en büyük gökkuşağı bayrağı açılıyor.

Bayrak 15 Haziran Cumartesi günü FDR Four Freedoms Park’ta gerçekleşecek olan etkinlik için planlanıyor. Piknik havasında geçmesi planlanan etkinlik ise gerçek bir eğlence olacak gibi duruyor.

Etkinlikte gerçek hayattan açılma hikayeleri paylaşılacak ve Drag Queen Hikaye Zamanı adlı bir mini-etkinlik bile olacak! Geceleri Drag Queenlerin kucaklayıcılık adına hikayeler okuyacağı belirtiliyor.

14 Haziran Cuma gününden Haziran ayının sonuna kadar, parkın sembol haline gelmiş olan büyük merdiveni kocaman bir gökkuşağı bayrağı olarak kalacak. Haber kanalı Bloomberg’in, bu operasyonun ana sponsoru olduğu belirtiliyor.

Etkinlik, Stonewall isyanlarından bu yana 50 yıl geçmiş olması nedeniyle farklı bir anlam taşıyor. Ana tema olarak son 50 yılda LGBT adına katedilen yolun ve LGBT tarihinin üzerinde durulacağı belirtiliyor.

Park, New York’un güneydoğusunda belki de şehrin en güzel kabul edilebilecek yerlerinden birinde bulunuyor. Eh, Onur Ayı’nda LGBT için daha azı düşünülemezdi!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

60 Paylaşımlar
Paylaş60
Tweetle
Paylaş
Pin