Haberler Spor

NFL İlk Erkek Amigolarına Kavuştu

GMag
Yazar: GMag

Quinton Peron ve Napoleon Jinnies, bu hafta NFL (Amerikan Futbolu Ligi) tarihine geçti hem de futbol topundaki yetenekleriyle değil.

İkili Los Angeles Rams’in amigo takımında yer buldular ve bir NFL takımındaki ilk erkek amigolar oldular.

İkisi de klasik yoldan eğitilmiş dansçılar ancak başka kariyerlere devam etmeye de hazırdılar. Peron:

“Düşündüm ki ‘Neden olmasın? Neden bunu yapamıyorum?'”

Provaları ve mülakatları da içeren seçme süreci üç hafta sürdü. İkili geçtiğimiz haftasonu en sona kalan 76 finalist arasında kaldıklarını ve bu hafta da 40 kişilik amigo takımının bir parçası olduklarını öğrendiler.

Peron konu hakkında şunları söyledi:

“Erkeklerin de dans edebileceğini kanıtlamak istiyorum. Üniversiteden sonra herhangi bir seçim veya şans bulamadık. Bize sadece 9-5 işlere gitmemiz söylendi. Ancak öyle olmuyor. Ben bir sanatçıyım, yaratıcı birisiyim.”

Rams amigo takımının kaptanı Emily Leibert:

“Los Angeles Rams amigosu olmak için gereken tüm özelliklere sahipler. Zekiler, zarifler ve toplumda elçimiz olmak için kalifiye olmaktan da öteler.”

Baltimore Ravens ve Indianapolis Colts takımlarının da amigo takımlarıyla birlikte şovlar yapan erkek dansçıları var ancak Jinnies ve Peron kadınlarla birlikte amigo takımında olan ilk erkekler.

2014 yılında o zaman adı St. Louis Rams olan takım Micheal Sam’i draftlayarak açıkça eşcinsel bir oyuncuyu kadrosuna katan ilk takım olmuştu.

 

 

 

 

2 Yorum

Yorum Yaz

0 Paylaşımlar
+1
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin