Nijeryalı Trans İnfluencer, Bir Kanser Hastasının Hayatını Kurtardı

 Nijeryalı Trans İnfluencer, Bir Kanser Hastasının Hayatını Kurtardı
Digiqole ad

Nijeryalı influencer bir kanser hastasının kemoterapi ücretini ödedi ve hayatını kurtardı.

Transseksüel bir kadın, bir kanser hastasının tedavisini ödemek için devreye girdikten sonra kahraman oldu. LGBTİ+lara karşı hoşgörüsüz olduğu bilinen bir ülkede, Nijeryalı sosyal medya fenomeni Bobrisky, cömertliğin ve empatinin sembolü haline geldi.

Kolawole Solomon Eguntola, yardım talebiyle birlikte Eylül ayında Instagram’da zayıflamış bedeninin bir fotoğrafını yayınladığında, Bobrisky kemoterapisi için 2,5 milyon Naira (6.000 $) ödemek için adım attı. Nijerya’da ortalama aylık gelir yaklaşık 500 dolar.

Eguntola,

“Son dokuz aydır hastayım. Lasuth Ikeja hastanesine kaldırıldım ve doktor lösemi kan kanseri olduğumu doğruladı ve şimdi beni yaklaşık 2,5 milyona mal olacak kemoterapiye yerleştirmeleri gerekiyor. Ne yapacağımı ya da nereden alacağımı bilmediğim için yemek yiyemiyorum ve hatta yataktan kalkamıyorum. Lütfen, şu anda gerçekten yardıma ihtiyacım var. Ölüyorum ve ölmek istemiyorum lütfen bana yardım edin, Tanrı hepinizi kutsasın.” Dedi.

Eguntola, tedavinin vücudunda yarattığı dramatik farklılığı göstermek için geçen ayın sonunda bir takip fotoğrafı yayınladı. Bobrisky’ye cömertliği ve hayatını kurtardığı için teşekkür etti.

“Tanrı seni her zaman korusun” diye yazdı.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin