Dünya Devi Nike Yine LGBT Dedi!

 Dünya Devi Nike Yine LGBT Dedi!
Digiqole ad

Nike Onur Haftası için özel tasarladığı #BeTrue serisini bu sene de görücüye çıkardı!

“Gökkuşağını gururla spor salonlarında ya da koşu pistlerinde taşımak artık daha büyük bir şeyin parçası olduğumuzun ilanı gibi hissettiriyor.”

Nike, 1 Hazirandan itibaren satışa çıkacak pride özel #BeTrue serisinin ön gösterimini yayınladı!

Nike, sporda ayrımcılık karşıtlığı ve çeşitlilik arttırıcı LGBT Spor Koalisyonunun kurulmasına öncülük ettiği, 2012 yılında çıkarttığı #BeTrue serisini her sene yenilemeye devam ediyor. Marka şimdiye kadar 2 buçuk milyon doları LGBT kurumlara bağışladı!

2017 model son çıkarttığı Pride koleksiyonu “korkusuzca koş” sloganıyla gökkuşağı ile diğer pride simgelerini karıştırarak güzel bir tasarım sunuyor.

Bu koleksiyon gökkuşağı renkli VaporMax ve ilk 8 renkli HD gökkuşağı tasarımlı ayakkabılarla ilkleri barındırıyor. Ve bu sene ilk defa, ABD dışında bir çok büyük şehirdeki Nike mağazalarında da satışa çıkacak.

“Bizim için burada önemli olan tüm atletlerin LGBT bireylerin yanında olduğunu gösterecekleri bir şey yaratabilmekteydi.” diyor Nike’in LGBT ağı lideri.

“Gökkuşağını gururlar spor salonlarında ya da koşu pistlerinde taşımak artık daha büyük bir şeyin parçası olduğumuzun ilanı gibi hissettiriyor.”

Nike’ın ayak izlerini takip eden diğer ayakkabı markaları da, bu sene pride temalı ürünler sunmuştu. En son furyaya katılan Levi’s ise bu sene “Susmak ölüme eşittir” sloganıyla ürünlerini tanıttı.

 

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin