Trans Olduğunu Söylemesiyle İlgili Şantaja Uğrayan ve Tehdit Edilen Nikkie: Korkmuyorum!

 Trans Olduğunu Söylemesiyle İlgili Şantaja Uğrayan ve Tehdit Edilen Nikkie: Korkmuyorum!
Digiqole ad

Geçtiğimiz günlerde NikkiTutorials kullanıcı adıyla da bilinen ünlü YouTuber ve güzellik vlogger’ı Nikkie de Jager, sadece makyaj topluluğunu değil, tüm dünyayı sarsarak transseksüel olduğunu açıkladı.

Videoda kendisine transseksüel olduğunu sızdırmakla ilgili şantaj yapıldığını ve bu tehditlerin önüne geçmek için böyle bir adım attığını söyledi.

“Ben benim. Hala Nikkie’yim. Hiçbir şey bunu değiştiremez. Korkmuyorum!”

Insider’e göre, popüler kozmetik markası Too Faced’in kurucu ortağı Jerrod Blandino’nun kız kardeşi, Nikkie’nin transseksüel olduğunu açıklamasına yanıt olarak pek de güzel olmayan yorumlar yaptı.

Blandino’nun kız kardeşi ile ilişkili @makupprincess kullanıcı adına sahip Instagram profili biyografisine “Transseksüel mi? Size yalan söylediği tek şey bu değil,” yazdı.

Nikkie’ye yapılan yorum insanların cinsiyet kimliği hakkında yalan söyleyerek başkalarını kandırdığı algısı nedeniyle birçok hayranı kızdırdı. Bazıları Too Faced markasını ve ürünlerini boykot etme çağrısında bulundu.

Too Faced’ın kurucu ortağının kız kardeşi ve transfobisinin haberi, Nikkie ile Too Faced arasında yaşanmış çok karmaşık olaylardan geliyor. Naylon’a göre Nikkie, 2016 yılında bir far paleti için Too Faced ile iş birliği yaptı ancak Too Faced, adını ve markasını kullanılmasına rağmen Nikkie’ye çok düşük miktarda ödeme yaptı.

@Makupprincess Instagram hesabı artık gizli ve hesabın biyografisi “Açık olalım, trans bireyleri seviyorum ve başkalarını incitmek için yalan söyleyenleri sevmiyorum,” şeklinde değişti. Nylon’un açıklamasına göre durum hakkında henüz yorum yapmamış Too Faced’in açıklama yapması bekleniyor.

Nikkie’nin transseksüel olduğunu açıkladığı videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

57 Paylaşımlar
Paylaş57
Tweetle
Paylaş
Pin