Non-Binary Aktivist, Güzellik Kampanyasının Yeni Yüzü Oldu

 Non-Binary Aktivist, Güzellik Kampanyasının Yeni Yüzü Oldu
Digiqole ad

Jacob Tobia, dünyanın en çok bilinen non-binary (ikili olmayan cinsiyete sahip) aktivistlerinden birisi. Ünlü aktivist, bir makyaj kreasyonunun yeni yüzü olarak tarihi bir anlaşmaya imza attı.

Sanatçı, Fluide’nin Uncuffed ruj koleksiyonunun tanıtımını yapacağını Facebook’tan kutlayarak bunun kendisi için bir kilometre taşı ve tüm non-binary topluluğu için de bir başarı olduğunu söyledi:

“Güzellik endüstrisi tarafından arka planda bırakılmayla geçen yıllardan sonra bu, hayatım ve kariyerim için büyük bir kilometre taşı. Nesiller boyu cinsiyet onaylamayan bireyler moda ve güzellik endüstrisinde öncüler olmuşlardır ancak katkılarımız arka planda bırakıldı, silindi veya kendi vücutlarımızdan başka vücutlarla sunuldu. Cinsiyet onaylamayan görünümler cis cinsiyetli kişilerin bizimle aynı güce sahip olmayan, aynı ön yargıları, izolasyonu tecrübe etmemiş vücutlar tarafından gösterildi.”

Tobia, Fluide’le çalışmaya karar verdi çünkü şirket kendisini cinsiyet onaylamayan, trans, non-binary topluluğundan ilhamını alan bir kozmetik firması olarak tanımlıyor.

“Bu silinmeyi bitirmeye yönelik adımlar attığımızı biliyorum. Non-binary ve cinsiyet onaylamayan güzelliğin, her tondan, her vücut kılı kombinasyonunun, her pigmentin her kavisin değerinin bilinmesi, kutlanması yönünde adımlar attığımızı biliyorum.”

Fluide her cinsel ifade, cinsel kimlik ve ten rengi için hayvanlar üzerinde denenmemiş makyaj malzemeleri üreten ABD’li bir firma. Ruj ve oje ürünleri isimlerini dünyanın dört bir yanından kuir mekanlarından alıyor. Şirket elde ettiği kârın %5’ini LGBT toplumunun sağlığı ve hukuki hakları için mücadele eden hayır kurumlarına bağışlıyor.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

12 Paylaşımlar
Paylaş12
Tweetle
Paylaş
Pin