Novak Djokovic: Gay Tenisçilerin Yanındayım ve Onlara Saygı Duyuyorum

 Novak Djokovic: Gay Tenisçilerin Yanındayım ve Onlara Saygı Duyuyorum
Digiqole ad

Novak Djokovic, profesyonel tenis arenasında gay sporcuların olmasında hiç bir problem olmadığını belirtti.

Grand Slam’i 14 kere kazanmış ve ATP sıralamasında 1. sırada olan ünlü sporcu, açılma kararı almanın cesaret gerektirdiğini ve buna saygı duyduğunu belirtti. Djokovic ayrıca, kimseyi bu nedenle “farklı” olarak değerlendirmeyeceğini ekledi. 

Geçtiğimiz günlerde ATP finalistleri ile yapılan bir röportajda sporcuya, gay olduğunu açıklayan bir tenis oyuncusuna karşı tepkisinin ne olacağı soruldu. 

Djokovic;

“Ne gibi bir tepkim olsun, bir tepkim olmaz kesinlikle. Cinsel yönelimine göre yaşamak, davranmak herkesin hakkı. Buna saygı duyuyorum. İnsanları cinsel yönelimlerine göre farklı görmüyorum.”

“Hatta açılmayı oldukça cesur buluyorum. Dünyanın bazı yerleri hala bunu kabul edebilecek durumda değil.”

Martina Navratilova ve kız arkadaşı Julia Lemigova (Us Open 2017)

Billie Jean King ve Martina Navratilova gibi hem kadın hem LGBT bir çok tenisçi bulunmasına rağmen, erkeklerde durum tam tersi. 

Geçtiğimiz yıl eski erkek tenisçi Brian Vahaly gay olduğunu açıklamıştı. 2007’de emekli olan sporcu ve 2008’de emekli olur olmaz gay olduğunu açıklayan Francisco Rodriguez, erkek tenis figürleri arasında bilinen yegane gay sporcular.

Andy Murray

Kariyerine aktif bir şekilde devam eden Andy Murray geçtiğimiz günlerde “gay olsa kime yürüyeceğinden” bahsetmiş ve dikkatleri üstüne çekmişti.

Öneriler

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Paylaşımlar
Paylaş
Tweetle
Paylaş
Pin